25. 06. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

МОЗ та Мінрегіонбуд спільно розробляють вимоги до медичної інфраструктури

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і депутатами Верховної Ради Міністерство охорони здоров’я України працює над вимогами до медичної інфраструктури та вдосконаленням державних будівельних норм (ДБНів).


Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час наради «Розвиток територій. Нагальні проблеми містобудівної документації».

Він поінформував про майбутню трансформацію мережі медичних закладів в громадах та зазначив, що зміни перш за все торкнуться інфраструктури для первинної допомоги в сільській місцевості.

«Питання медичної інфраструктури це не є питання лише будівництва, це -- питання здоров’я людей. Часто люди думають, що якщо поблизу є лікарня, то вони мають доступ до медичної допомоги. На жаль, це не так. Сама наявність будинку зовсім не означає наявності якісної медичної послуги», -- зазначив заступник міністра.

Він розповів про зміну системи фінансування в медичній галузі та підкреслив, що навіть з високою зарплатою лікарі не захочуть їхати працювати в село, якщо там не буде якісної медичної інфраструктури.

Наразі триває робота над її плануванням. Зокрема, розглядаються макети амбулаторій, Центрів здоров’я, які планується створювати на базі колишніх поліклінік, та переглядаються вимоги до приміщень лікарень.

Так, на первинці йдеться про 2 формати медичної інфраструктури для громади: монопрактика (приміщення практики, де розташовується і житло лікаря), яка створюється для віддалених сіл, та опорний пункт медичної практики на 3-5 лікарів, що обслуговують 7-10 тис населення. На думку МОЗ, останній варіант є найбільш ефективний з медичної точки зору. Лікарі матимуть можливість заміняти один одного у разі хвороби чи відпустки, радитись між собою у складних випадках та надавати допомогу 24 години на добу у режимі чергування. Для невеликих містечок профільне міністерство, підтримавши пропозицію Асоціації міст Україні, пропонує використовувати приміщення великих поліклінік для надання інших немедичних послуг, пов’язаних зі здоров’ям (реабілітаційні послуги, масажні кабінети, лікувальна гімнастика тощо).

Павло Ковтонюк зазначив, що МОЗ та Мінрегіон мають спільні позиції щодо недоліків медичних БДНів та працюють над їх вдосконаленням.

МОЗ України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31