23. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Чому прості українці мають в чергове і ще тугіше затягувати паски?

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

dengi

Чотири мільйони працівників бюджетної сфери глибоко збентежені інформацією, яка набула широкого розповсюдження в засобах масової інформації щодо намірів Уряду, викладених в проекті Плану заходів з реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

За інформацією ЗМІ, серед запропонованих заходів є:

- скасування надбавок медичним працівникам,

- перегляд оплати праці в національних закладах,

- «гнучкий» підхід у виплаті надбавок педагогам, бібліотекарям,

- збільшення педагогічного навантаження вчителям,

- обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам,

- заборона заповнення вакантних посад в бюджетних установах,

- скорочення штатної чисельності працівників центральних органів влади,

- відміна одноразової виплати і надання житла молодим спеціалістам, які згодились на роботу в сільській місцевості,

- підвищення плати за харчування дітей в дошкільних закладах,

- перегляд надання соціальних та податкових пільг,

- запровадження додаткового збору за квитки в кіно,

- скорочення фінансової підтримки театрів, цирків тощо.

Багато років держава дискримінує працівників бюджетної сфери, заробітна плата яких на сьогоднішній день ґрунтується на розмірі посадового окладу (тарифної ставки) працівника І-го тарифного розряду ЄТС, що на 25,7 % менше розміру мінімальної заробітної плати. В результаті цього середня заробітна плата в бюджетній сфері на 20-50% менша за заробітну плату в економіці. Економія на галузях бюджетної сфери, а відповідно й на працівниках зайнятих в цих галузях, нівелює престижність праці в цій сфері та генерує основну частку «працюючих бідних» серед «бюджетників».

З приходом нового Уряду трудові колективи працівників галузей бюджетної сфери сподівались на якісні позитивні зрушення. Виплеснута в пресі інформація свідчить про те, що «затягнути пояси», в першу чергу, доведеться знов лікарю, вчителю, бібліотекарю, держслужбовцю нижчої та середньої ланки. При цьому найбільше занепокоєння викликає відсутність відповіді на питання:

З якої провини?

За ради чого і кого?

Як довго прийдеться потерпати?

Той факт, що працівники галузей бюджетної сфери не виходять на вулиці з своїми проблемами не означає, що вони згідні або змиряться з такою несправедливістю, а лише свідчить про їхню високу громадську свідомість в такий важкий для країни час.

Федерація профспілок України вважає, що суспільно важливим завданням є не допустити щоб запропоновані антикризові заходи стали новим детонатором соціального невдоволення та «точкою остаточного неповернення».

ФПУ та всеукраїнські профспілки працівників бюджетної сфери закликають нових керівників органів виконавчої влади шукати інші джерела наповнення державної казни.

Профспілки неодноразово пропонували альтернативні шляхи подолання дефіциту бюджету, зокрема введення реального податку на багатство та розкіш, підвищення рівня оподаткування бізнесових і так званих пасивних доходів, легалізація заробітної плати та детінізація зайнятості, жорсткий контроль за цільовим витрачанням бюджетних коштів та інше.

Ці питання 6 березня п.р. були основною темою обговорення під час консультативної наради, що провів заступник Голови ФПУ С.М. Кондрюк з представниками всеукраїнських профспілок працівників бюджетної сфери

Під час зазначеного заходу було відзначено загрозу повернення нових чиновників до старої хибної практики ігнорування соціального діалогу.

ФПУ спільно з профспілками бюджетної сфери домагається забезпечення публічності та прозорості намірів нового Уряду, дотримання принципів соціального діалогу на засадах Міжнародної організації праці та виконання Кабінетом Міністрів України норм чинної Генеральної угоди.

Про підтримку такої позиції йдеться в численних телеграмах і листах, що зараз надсилають Уряду та Парламенту профспілкові організації з усіх куточків нашої країни.

Ми повинні і можемо солідарно захистити трудові права!

Департамент бюджетної політики та

соціального захисту апарату ФПУ

 


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< січня 2019 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 24 25 26 27
28 29 30 31