22. 07. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Четвер, 15 жовтня 2015У Мінсоцполітики працює робоча група з питань децентралізації

У Міністерстві соціальної політики України під головуванням першого заступника Міністра Василя Шевченка відбулося засідання робочої групи з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів від 1 квітня 2014 р. №333-р.

Участь у нараді взяли заступник Міністра – керівник апарату Віктор Іванкевич, керівники структурних підрозділів Міністерства та представники обласних і міських органів соціального захисту населення.

„Перед нами стоїть важливе завдання – перетворити підрозділи соціального захисту на сервісну службу для громадян, - зазначив Василь Шевченко. – У цьому нам допоможе практичний досвід Вінниці і Львова, де створено локальні моделі, які чітко працюють і змінюють стереотипи сприйняття влади людьми”.

Мінсоцполітики вже передало частину державних програм і фінансування на місця, поінформував учасників засідання перший заступник Міністра. При цьому повинен бути забезпечений контроль за прозорістю і законністю витрачання коштів та якістю надання послуг населенню.

Представники регіонів поділилися досвідом функціонування системи соціального захисту на місцях і своїми пропозиціями щодо передачі повноважень у сфері соціальної політики з центрального на місцевий рівень. Зокрема, розроблені і впроваджені у місті Львові інформаційні картки для громадян і технологічні – для працівників соцзахисту поліпшують інформування населення про пропоновані державою послуги, пришвидшують обслуговування людей і сприяють взаємозамінності персоналу.

„Ми повинні розробити і запровадити єдині для всієї держави деталізовані стандарти надання адміністративних послуг. Це скоротить час, необхідний для обслуговування кожного громадянина, і дасть змогу вийти на нову якість соціальної роботи”, - зауважив Шевченко.

Керівники і представники департаментів соціального захисту населення Київської, Житомирської, Чернігівської, Вінницької, Дніпропетровської, Харківської і Черкаської обласних державних адміністрацій висловили свої побажання щодо взаємодії Міністерства і органів соцзахисту, зокрема щодо збереження фахівців, які безпосередньо працюють з людьми.

Головним принципом реформи у сфері соцзахисту має бути гасло „Не зашкодь”, адже йдеться про роботу з громадянами, яких держава не має права залишити наодинці з їхніми проблемами – таким був лейтмотив виступів представників областей.

За підсумками наради буде напрацьовано низку рекомендацій і доручень щодо подальших кроків з децентралізації у соціальній сфері.

Міністерство соціальної політики УкраїниОстанні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2015 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31