05. 06. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Середа, 27 червня 2018Маємо показати іноземним інвесторам, як працюють європейські стандарти в нових ДБН, - Геннадій Зубко

Ми маємо сьогодні показати іноземним інвесторам, що Україна впроваджує європейські норми і стандарти щодо планування територій та містобудування. Це дасть можливість мотивувати інвесторів, залучити їх до розвитку територій та громад. Саме такі європейські підходи та стандарти ми впроваджуємо у нашій реформі ДБН, яку проводить Мінрегіон. Європейські принципи розвитку закладені в нових ДБН, що вступають в силу з першого вересня поточного року. На цьому наголосив на зустрічі з міжнародною бізнес-спільнотою, членами Американської торгівельної палати Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він зазначив: «Сьогодні в країні змінюється система менеджменту, проводиться фінансова децентралізація, в громадах з’являються великі можливості, повноваження та інструменти. Зростають бюджети розвитку, і тому сьогодні вже необхідно підходити до європейського бачення розвитку безпосередньо громад та населених пунктів».

За його словами, наразі в країні повністю відсутній контроль за щільністю забудови, наявністю необхідної соціальної інфраструктури, порядку проїзду пожежної техніки тощо.

«Нові ДБН, що вступають в силу з 1 вересня, – це маленька революція. Вони в першу чергу змінюють підходи до щільності забудови, що дасть більшу можливість просторового розвитку і забезпечення комфортного середовища. Друге – відтепер з кожною новою забудовою обов’язково має з’являтися соціальна інфраструктура – школи, дитячі садки, лікарні. Також ми впроваджуємо в ДБН новий підхід до будівництва дитячих садків, що дасть можливість забезпечити для кожної дитини дошкільну освіту», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що важливою новацією в ДБН є також питання просторового планування територій громад. «Бізнес повинен чітко розуміти і бачити карту планування – що саме є в місті, куди можна інвестувати, яким чином буде забезпечена транспортна інфраструктура. І тому, в змінах до ДБН щодо планування вулиць і доріг, ми передбачаємо не тільки нові підходи до транспортної інфраструктури та можливості залучення інвестицій, а й першочергово – забезпечення безпеки для пішоходів», - пояснив Геннадій Зубко.

За його словами, нові ДБН дають можливість створювати острівки безпеки на дорогах, а також розвивати велосипедний рух в країні. Ці норми відповідають європейським стандартам безпечного середовища життєдіяльності громадян.

«В державних будівельних нормах, які ми запроваджуємо, закладені принципи прозорості будівництва, в яких зацікавлені як інвестори, так і громадяни. Ми зобов’язали органи місцевого самоврядування оприлюднювати на своїх сайтах містобудівну документацію і проводити обговорення. Ми вже наполягаємо на затвердженні генпланів територій, що дозволить містам, маючи кошти і повноваження, стати дійсно європейськими», - підкреслив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що сьогодні в країні вже працює кілька міжнародних компаній з Німеччини і Америки, які допомагають реалізовувати європейське бачення в будівництві – просторове планування, параметричне будівництво тощо.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30