15. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Якісні послуги для людей, що живуть з ВІЛ – складова змін системи охорони здоров’я

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Прогалини та шляхи їх вирішення у сфері надання послуг людям, що живуть з ВІЛ розглядали учасники зустрічі-колаборативу з покращення якості проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) RESPOND. Модель покращення якості передбачає впровадження й вимірювання змін упродовж безперервного циклу «плануй-роби-аналізуй-дій».
Головні прогалини системи стосуються питань тестування та перенаправлення пацієнтів від вузьких спеціалістів до фахівців первинної ланки. Ще одне важливе питання – залучення пацієнтів до системи медичних послуг та утримання на лікуванні.

«Під час реформування медицини з акцентом на наданні послуг на первинному рівні нам важливий ваш досвід. Просимо ділитися знаннями з лікарями, щоб залучати все більше лікарів первинної медико-санітарної допомоги до медичного супроводу людей, що живуть з ВІЛ», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Колаборатив з питань покращення якості - це спільна робота з поліпшення ВІЛ-послуг у спільнотах, лікувально-профілактичних закладах та неурядових організаціях восьми регіонів України з високим та середнім тягарем ВІЛ-інфекції. Заходи з покращення охоплюють весь спектр послуг у зв'язку з ВІЛ – від тестування до отримання послуг з допомоги, лікування та підтримки.

Діяльність колаборативу в регіонах базується на 155 місцевих командах з покращення якості: від 5 в місті Києві до 39 у Дніпропетровській і 48 в Одеській областях. Вони діють при центрах СНІДу та сайтах антиретровірусної терапії, де отримують послуги з тестування на ВІЛ та лікування.

Кожну місцеву групу очолює лікар з сайту АРТ (наставник з питань покращення якості), а до їх складу входять представники служби первинної медичної допомога та лікарі-спеціалісти (фтизіатри, шкір венерологи, акушери-гінекологи та наркологи), співробітники НУО, які надають психосоціальну допомогу, та представники ЛЖВ.

«Успішні приклади подолання прогалин у системі на рівні регіонів дозволяють нам врахувати засвоєнні уроки та наступні кроки під час формування дорожньої карти – 2020. Ми разом зацікавленні у тому, щоб якнайкраще допомагати людям, що живуть з ВІЛ», – сказала Олена Герасимова, директор проекту USAID RESPOND.

Уряд України очолює відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції в країні і фінансує послуги з тестування на ВІЛ, клінічну допомогу в лікувально-профілактичних закладах, та у 2016 році - 45% вартості антиретровірусної терапії. Решта АРТ покривається за рахунок грантів Глобального фонду та Надзвичайного плану Президента США в боротьбі зі СНІДом (PEPFAR).

Неурядовий сектор фінансується Глобальним фондом та іншими донорами, забезпечує роботу з ключовими групами на базі спільнот, заходи з профілактики ВІЛ-інфекції, скринінгу, переадресації клієнтів та неклінічної допомоги.

МОЗ України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31