24. 04. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Уляна Супрун, в.о. адміністратора USAID і заступник голови КМДА відвідали медзаклад, який вже користується перевагами медреформи

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

В.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, В.о. Адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Уейд Уоррен і заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник представили перші результати реформування первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району м. Києва.

Високі гості поспілкувалися з пацієнтами і медичними працівниками, ознайомилися з останніми удосконаленнями у Центрі первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №2, які стали можливими, зокрема, завдяки реформі. Протягом останніх двох місяців понад 30 000 пацієнтів даного Центру зареєструвалися у новій локальній електронній системі реєстрації пацієнтів HELSI. Загалом Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Подільського району м. Києва обслуговує 124 тисячі киян.

Електронна система реєстрації пацієнтів HELSI буде інтегрована в національну систему «e-Health», що дозволить пацієнту вибирати собі лікаря і завжди мати доступ до своєї медичної картки. В рамках реформи охорони здоров'я Центр ПМСД № 2 функціонує як самостійне комунальне підприємство, що дозволяє розширювати перелік послуг для пацієнтів, покращувати умови роботи для лікарів та запроваджувати сучасні медичні практики.

«Я дуже рада мати змогу подякувати USAID в особі пана Уоррена за щедру підтримку системи громадського здоров'я в Україні та пакету реформ, який наразі розглядається Парламентом України», – зазначила в.о. Міністра. «USAID та Міністерство охорони здоров'я надзвичайно продуктивно співпрацюють протягом багатьох років. Ми також маємо солідну підтримку з боку Київської міської державної адміністрації, яка вже активно запроваджує реформи на рівні ПМСД».

Система охорони здоров’я України змінюється вперше за десятки років стагнації. Мета цих змін – створити нову систему, у центрі уваги якої буде громадянин і його здоров’я. Лікарні та лікарі зосередять свою увагу на наданні якісних послуг для пацієнтів на рівні первинної ланки. Міністерство охорони здоров’я України розробило пакет законопроектів – № 6327, 6329, – які наразі перебувають на розгляді у Верховній Раді України і згідно з якими створюється нова модель фінансування охорони здоров’я, здатна забезпечити чесні фінансові відносини «держава-лікар-пацієнт» і таким чином побудувати в Україні нову якісну систему охорони здоров’я.

USAID є одним з ключових міжнародних партнерів, котрі підтримують реформу охорони здоров'я і її практичну реалізацію на рівні первинної допомоги в Києві.

Крім Подільського району Києва, до медичної реформи в місті вже приєднався Оболонський район. В планах на поточний рік – долучити до початку реформи всі райони міста.

«Столиця України за визначенням має бути в авангарді реформ та змін на краще. Так, наприкінці 2016 року Київська міська рада ухвалила рішення про створення онлайн-системи попереднього запису на отримання медичних послуг у комунальних закладах охорони здоров’я столиці. І як результат – сьогодні всі реєстратури Подільського району об'єднані в один інформаційний простір. Користуючись системою, пацієнти можуть знайти на сайті свого сімейного лікаря, записатися на прийом до нього чи за його рекомендацією – до вузького спеціаліста, не витрачаючи час у черзі. Найголовніше, що це робить медичну послугу доступнішою для пацієнта та дозволяє лікареві оптимізувати свій робочий графік. Лише в межах одного району послугою вже скористалися десятки тисячі киян. Найближчим часом таку систему буде впроваджено в усьому Києві. Це система з фокусом на пацієнта. Це конкретні кроки. Це працює», – зауважив Микола Поворозник.

Головні засади медичної реформи:

- принцип «гроші ідуть за пацієнтом», коли кожна копійка зібраних податків витрачається на конкретно надані послуги пацієнтам;

- лікарні отримають високий рівень автономії, лікарі матимуть можливість реально лікувати і отримувати «білу» зарплатню, згідно з тарифами за кожного пацієнта;

- розвиток сімейної медицини;

- впровадження міжнародних протоколів лікування;

- створення програми профілактики та зниження смертності за основними захворюваннями;

- прямі виплати за лікування українців;

- забезпечення якісного догляду за вагітністю, якісні пологи та нагляд за дитиною до року;

- базовий пакет послуг, який буде реально безкоштовним для кожного пацієнта і повністю покриватиметься державою: невідкладна допомога, первинна допомога та паліативна допомога;

- перелік послуг, які держава оплачуватиме частково, та перелік послуг, які повністю сплачує пацієнт (наприклад, естетична медицина). Ці стандарти будуть єдині по країні.

МОЗ України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28