24. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Розпочалися консультації зі створення відділення з лікування пост-травматичних стресових розладів

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

На базі закладу МОЗ буде створене відділення, яке спеціалізуватиметься на лікуванні важких форм ПТСР, депресій та тривожних розладів у ветеранів війни та членів їхніх родин.

Сьогодні у МОЗ пройшла зустріч Українського госпіталю воїнів-інтернаціоналістів "Лісова Поляна" МОЗ України, Київської міської спілки ветеранів Афганістану, Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану та учасників АТО, ГО “Серця Кіборгів”, Української асоціації інвалідів АТО, а також спілки ветеранів АТО Драбівщини. На зустрічі також була народний депутат України Оксана Корчинська.

Учасники зустрічі визнали, що розлади, пов’язані із травмуючими продіями, потребують більшої уваги. Наразі в Україні немає спеціалізованого закладу, що надавав би відповідні послуги. Із 30 обласних госпіталів ветеранів війни, що проводять медичну реабілітацію учасників АТО, МОЗ України підпорядковуються лише 2 госпіталі. Це “Лісова Поляна” у м. Києві та “Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни МОЗ України” у с. Циблі Київської області. Логічно, що хоча б один із них міг надавати послуги у сфері психічного здоров’я. Так, було прийнято рішення розширити функції Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів "Лісова поляна" МОЗ України у Києві і відкрити там відділення з лікування важких форм ПТСР, депресій та тривожних розладів.

До робочої групи, яка визначить, які саме послуги надаватимуться у цьому відділенні і розробить план його розвитку, увійшли фахівці МОЗ та представники ветеранських організацій.

Госпіталь буде і надалі надавати послуги воїнам-інтернаціоналістам, але робитиме це якісніше, на засадах доказової медицини, і додасть послуги у сфері психічного здоров’я. Оскільки госпіталь розширюватиме свій функціонал, то про скорочення штату і звільнення працівників не йдеться. Навпаки - після запуску нового відділення госпіталю додатково потрібні будуть фахівці відповідного профілю.

Створення спеціалізованого відділення - це перший крок, який розширить доступ ветеранів до таких послуг. Тут застосовуватимуться найкращі світові практики організації супроводу пацієнтів: від лікування до реабілітації та підтримки після повернення у громаду.

Відділення поступово розширюватиме свій профіль і з часом додасть лікування залежностей та інших розладів. На базі центру також планується створити освітній центр для фахівців із психічного здоров’я та лікування наслідків травми з усієї України, які працюють із ветеранами.

Пост-травматичний стресовий розлад (ПТСР) – це захворювання, яке виникає внаслідок психотравмуючих подій. За даними світової статистики, від 11% до 30% ветеранів у різних країнах світу стикаються з ПТСР. Хоча достовірної статистики для України немає, відомо, що охоплення послугами з підтримки психічного здоров’я ветеранів є недостатнім.

МОЗ України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< липня 2011 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31