22. 03. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Українських лікарів та батьків по усій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках. Ініціатор та керівник проекту «Проти опіків» - професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту - допомогти батькам у запобіганні опіків у малюків.

Цей проект реалізується паралельно по декількох напрямках: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

У першу чергу батьків навчатимуть:

основам дитячої фізіології;
основним правилам запобігання дитячих опіків;
ступеням важкості опіків;
базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.
З 2016 року практично у кожній медичній установі Львова та області було призначено відповідальних за реалізацію проекту осіб, що проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети тощо. Для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, у яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівській області.

З метою розширення проекту на інші області була проведена селекторна нарада з областями за участі Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи і лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Попереду - багато роботи з реалізації проекту.

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 1-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисячі випадків на рік.

Завдання батьків - оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось - знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення відповідної обізнаності і запускається проект «Проти опіків».

Міністерство охорони здоров'я України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2019 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31