22. 07. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Лев Парцхаладзе: В Україні повинні будуватися нові сучасні медамбулаторії, а не реконструюватися старі

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

У рамках реформи сільської медицини Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Міністерством охорони здоров’я продовжує активну реалізацію проектів з будівництва сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості у регіонах України.

У сільській місцевості налічується близько 4 тис. амбулаторій та майже 13 тис. фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП). Майже 80% не мають водопостачання, туалетів.

“У сільській місцевості проживає близько 30% всього населення України. Але якість надання первинної медичної допомоги на селі сьогодні перебуває в жахливому стані. Люди дуже очікують змін у цій сфері. Більшість старих медичних закладів у незадовільному санітарному стані, там немає навіть водопостачання та туалетів, однак є грибок на стінах тощо. Приміщення в аварійному стані. Ремонтувати такі морально застарілі будівлі дорожче, ніж будувати нові”, - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості – це, по-перше, доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця. Це зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину та службовий транспорт.

Наразі затверджено будівництво 517 таких закладів у всіх областях. На більшій половині об’єктів вже розпочаті будівельні роботи. У Кіровоградській, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській та Хмельницькій області розпочато будівництво всіх об’єктів мережі закладів первинної медичної допомоги. У Кіровоградській області вже почали працювати нові амбулаторії у селах Протопопівка, Панчеве та Велика Виска.

Нові амбулаторії будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр., її розмір складає 5 млрд грн. У 2019 році у державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

Довідково

У рамках реформи сільської медицини Мінрегіон спільно з МОЗ вже відпрацювали створення ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги, які затверджені обласними держадміністраціями. Зараз координується робота з будівництва нових сучасних медамбулаторій. Головна мета проекту – боротьба із захворюваннями за трьома нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та цукровий діабет.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30
31