19. 10. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

МОЗ має встановити референтні ціни на ліки від раку, туберкульозу та СНІДу - Азаров

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Мінazarістерству охорони здоров'я розробити другий етап програми державного регулювання цін на лікарські засоби, зокрема, щодо медичних препаратів для лікування онкологічних захворювань, туберкульозу та СНІДу.

Таке доручення він дав у середу на засіданні уряду.

"Доручаю Міністерству охорони здоров'я розробити наступний етап програми державного регулювання цін на лікарські засоби щодо препаратів для лікування онкологічних захворювань, туберкульозу та СНІДу. Це найбільш соціально значущі захворювання, і в їх лікуванні треба навести порядок", - сказав М.Азаров.

Він додав, що в цьому проекті треба передбачити створення національних протоколів лікування зазначених захворювань відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Зорієнтувати нашу систему охорони здоров'я на регіональні брендові препарати, ціноутворення на які прозорі і стабільні. Тоді ми зможемо запровадити референтні ціни на препарати, які використовуються в більшості країні і видалити з українського ринку препарати з недоведеною ефективністю та якістю, прибрати спекулятивно дорогі генерики тощо", - відзначив Микола Азаров.

Він додав, що порівняльний аналіз цін на ліки від онкологічних захворювань, туберкульозу та СНІДу засвідчив, що в Україні вони в рази дорожчі, ніж у Європі. Прем'єр навів приклад, що генерик-онкопрепарат "Доцетакин" коштує 160 доларів за ампулу, а в Європі - вчетверо дешевше.

"Скажіть, маємо ми право закуповувати за бюджетні кошти препарати за такою ціною? Адже це фактично означає на три чверті зменшити кількість пацієнтів, які отримують життєво необхідний препарат! А ми щороку збільшуємо суми бюджетних коштів на закупівлю препаратів, а якість і доступність лікування залишаться недостатніми. Настав час принципово змінити ситуацію", - наголосив М.Азаров.

За його дорученням, МОЗ має до ІV кварталу поточного року розробити перелік цін з референтними ліками: "Наголошую, що зволікати з реалізацією цього проекту і спостерігати, як важкохворі пацієнти щодня переплачують за продовження свого життя, категорично не можна. Проект має бути запроваджений максимум у ІV кварталі поточного року".


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2014 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
31