19. 10. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Уряд змусить іноземних виробників ліків змінити цінову політику в Україні - Грищенко

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Цінова політика іноземних виробників ліків в Україні є неприйнятною, тож уряд намагатиметься вплинути на неї всіма дозволеними ринковими методами.

Про це у виступі під час “круглого столу” з питань перспектив іноземного фармбізнесу в Україні в рамках І Міжнародної бізнес-конференція "ABC: Ukraine & Partners" заявив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, передає кореспондент Укрінформу.

“Практика, коли міжнародні корпорації продають свої препарати на 10%, а інколи в рази дорожче, тут в Україні, є абсолютно неприйнятною, і уряд буде вживати всіх можливих, дозволених правилами СОТ, і всіх інших заходів, для того, щоб навести лад у цій сфері”, - сказав Грищенко.

Коментуючи запитання щодо можливості запровадження ПДВ на ліки, Грищенко зазначив, що це ще дискутується, однак припустив, що у разі його запровадження рентабельність фармбізнесу залишиться достатньо високою.

“Ми виходимо з того, що сьогодні постачальники основних лікарських засобів мають такий величезний запас щодо рентабельності, що ПДВ не повинно їх взагалі турбувати”, - вважає віце-прем'єр-міністр.

У цьому контексті він зазначив, що у разі запровадження ПДВ на імпортні ліки ті кошти, в перше чергу, будуть спрямовуватися на допомогу людям, здоров'я яких залежить від високовартісних ліків. Як приклад, він навів проблему гемодіалізу для хворих на ниркову недостатність, яка вирішується сьогодні за рахунок держбюджету, однак ціни на матеріали, потрібні для його проведення, є надзвичайно високими”, - констатував Грищенко.

Він також назвав неприйнятною ситуацію, за якої постачальники ліків працюють на пряму з конкретними лікарями, заохочуючи їх застосовувати саме їхні препарати. “У цій сфері будуть запроваджуватися дуже глибокі серйозні реформи, які ми сьогодні відпрацьовуємо. Мотивація має бути змінена, і конкуренція має бути, в першу чергу, за принципом - якість і ціна. Іноземним виробникам мабуть треба дещо по іншому працювати в Україні”, - підсумував Грищенко.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31