25. 06. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Лілія Гриневич: Академія педнаук втратила монополію на розробку навчальних програм, до процесу має долучитися відповідальне вчительство

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Голови департаментів та управлінь охорони здоров’я, головні лікарі з усіх регіонів України внесли десятки правок до проектів нормативних документів щодо реформи первинної допомоги, опрацювавши документи під час наради «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 році: первинна медична допомога, комунікація для населення та медичної спільноти».
Нарада за участі близько 100 фахівців відбулася за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Учасникам наради, яка вдруге відбувається в рамках залучення медичної спільноти до змін в галузі, презентували план реформ на 2017 рік та проекти нормативних документів, які регламентують процеси реформування первинки. Зокрема, Порядок надання первинної медичної допомоги, декларацію між лікарем і пацієнтом, договір між Національною службою здоров’я та надавачем медпослуг, зміни до основ законодавства про охорону здоров’я та ін.

«Дискусія була активна, ми зафіксували близько 20 питань, які є принциповими. Частина серед них – це технічні питання, які стосувались змін в різноманітні накази та постанови, але були і практичні. Наприклад, як викликати лікаря додому, скільки пацієнтів може обслуговувати лікар, доцільність чи недоцільність включення в обов’язки лікаря первинки певних видів допомоги. Ми всі ці питання вирішили і потрібно буквально тиждень, щоб внести правки в проекти і розмістити документи на сайті МОЗ для широкого обговорення. Після цього почнемо процедуру затвердження документів», – зазначив Павло Ковтонюк.

13 лютого починається обговорення програм базової школи на платформі EdEra, і вчителі-практики повинні стати головною групою, що пропонуватиме зміни. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на подіумній дискусії “Агенти змін Нової української школи. Хто вони?» на (не)конференції міні-EdCamp «Прогресивні зміни в початковій школі», що проходила сьогодні, 11 лютого 2017 року, у Києві.

“Сьогодні Академія педнаук втратила монополію на розробку навчальних програм. Ми переконані, що ядром та агентами змін, від яких найбільше залежить успіх оновлення навчальних програм сьогодні та впровадження реформи Нова українська школа, є саме вчителі практики. Вчителі, які готові бути активними, які відвідують такі заходи як ця вчительська (не)конференція і діляться досвідом один з одним. Ми дуже сподіваємося, що ви користуватиметеся відкритістю, яку зараз демонструє Міністерство та братимете активну участь у реформуванні освіти”,- наголосила Лілія Гриневич.

У Києві (не)конференція міні-EdCamp відбувається вперше. Вона зібрала 193 учасників із 17 регіонів України, 148 із них – вчителі, 108 учасників – прийшли на (не)конференцію вперше. Середній вік учасників 43 роки, загальний трудовий досвід - 2 463 роки.

Голова ради ГО " EdCamp Україна" Олександр Елькін зазначив, що на сьогодні у Києві відбулася найбільша регіональна (не)конференція міні-EdCamp в Україні.

“Я постійно повторюю: освітяни, що беруть активну участь у таких заходах як EdCamp не кращі за інших, вони просто беруть на себе відповідальність за розвиток освіти. І сьогодні ми створюємо справжню потужну спільноту відповідального вчительства, що готова бути провайдерами змін”, - підкреслив Олександр Елькін.

В рамках сесії питаннь-відповідей учасники дискусії обговорили й головні новації реформи Нової школи, що неможливі без прийняття закону “Про освіту”. Зокрема йшлося про трансформацію системи підвищення кваліфікації, завдяки якій вчителі зможуть зараховувати собі участь у тренінгах та інших професійних заходах як офіційне підвищення кваліфікації.

“У законі також закладено принцип “гроші ходять за дитиною”, коли певна кількість коштів на середню освіту буде закріплена і зможе бути направлена в тому числі у приватні школи, адже розвивати таку альтернативу державній освіті важливо – в такому середовищі створюються та плекаються новації. Однак, я завжди пам’ятатиму про 60% сільських шкіл в Україні, в яких навчається 1/3 дітей. Ці діти не отримують належного доступу до якісної освіти сьогодні. Тому головне завдання Нової української школи – дати відповідну якість освіти кожному українському школяру”, - додала Міністр.

Нагадуємо, що (не)конференція міні-EdCamp є унікальною платформою для об’єднання зусиль кращих педагогів – агентів змін у системі освіти, обміну педагогічним досвідом, співпраці і розв’язання спільних задач на шляху створення Нової української школи.

EdCamp уперше був проведений у 2010 році натхненними едукаторами із США. На сьогодні понад 950 заходів у 26-ти країнах світу об’єднали 70 000 учителів та вчительок і різноманітних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань.

Міністерство освіти і науки України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31