25. 06. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Україна і Чорногорія обмінюватимуться експертами з інклюзії, молодими науковцями та надаватимуть стипендії для бакалаврів і магістрів

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Україна та Чорногорія матимуть спільні проекти у сфері інклюзивної освіти. Це передбачено Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі освіти і науки, що була ратифікована Верховною Радою України.

Зокрема, країни планують обмінюватися не лише інформацією, а й експертами, які допоможуть покращити національні навчальні плани, розроблювати спецкурси для вчителів тощо. Варто відзначити, що така співпраця – щодо освіти дітей з особливими потребами – вперше окремо прописана у двосторонньому договорі між Україною та іншою державою.

«Ратифікований документ розблокує багато питань щодо співпраці України та Чорногорії у сфері освіти. Це і посилення академічної мобільності між країнами, і встановлення прямих зав’язків між нашими ВНЗ, і обмін досвідом щодо реформування освіти», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Приміром, Україна та Чорногорія даватимуть стипендії у своїх вишах для навчання за рівнями бакалавра та магістра. Студентам забезпечуватимуть безкоштовне навчання, проживання в гуртожитках, щомісячну стипендію.

Крім того, сторони домовилися про взаємне визнання дипломів, наукових ступенів та вчених звань.

Стосовно ж наукової сфери, то молоді науковці зможуть упродовж 1-2 місяців підвищувати кваліфікацію у вишах іншої сторони. Також проводитимуться спільні дослідження з гуманітарних, природничих, технічних та педагогічних наук.

Ґрунтовніші підвалини для наукової співпраці між країнами має забезпечити Угода про науково-технологічне співробітництво, яку Україна та Чорногорія нині погоджують. Це питання, зокрема, обговорювалося під час нещодавньої зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Послом Республіки Чорногорія Любомиром Мішуровичем. Так, пан Посол запросив Лілію Гриневич до Чорногорії на підписання Угоди та зустрічі з профільними міністрами.

Міністерство освіти і науки України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2015 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31