16. 11. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Замовлення на робітничі кадри має більше формуватися на місцях, але отримувати підтримку від держави, – В’ячеслав Кириленко

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Місцева влада отримає більше можливостей для формування регіонального замовлення на висококваліфікованих фахівців – відповідні зміни МОН підготувало до закону про держзамовлення. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час відкриття Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Worldskills Ukraine» сьогодні, 30 листопада 2017 року.

«Ми робимо реформу, яка дозволить максимально наблизити ринок праці до місця проживання. Не тільки держава, уряд повинні формувати запит на нових фахівців, а це мають робити і на місцях, де люди живуть, де є місцеві громади. Зараз підготовано проект змін до закону, який передбачає більше самостійності для місцевої влади для формування регіонального замовлення на висококваліфікованих фахівців. Це той крок, який наблизить вітчизняну систему професійно-технічної освіти до нашого динамічного часу, коли відбувається стрімкий розвиток інновацій, технологій», – зазначив В’ячеслав Кириленко.

Водночас він запевнив, що підготовка робітничих кадрів матиме високу підтримку з боку держави. Уже в 2017 році Уряд виділив 50 млн грн для придбання сучасного обладнання, устаткування, інструменту для забезпечення роботи 25 навчально-практичних центрів за трьома професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» (2 центри), «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» (9 центрів), «Швачка. Кравець. Закрійник» (14 центрів). Також на цей рік було передбачено 119,6 млн гривень для підготовки кваліфікованих робітників за професіями загальнодержавного значення.

«Минулого навчального року випускників професійно-технічних закладів було трохи більше ніж 140 тисяч. І за офіційною статистикою їх працевлаштувалось понад 90% – це непоганий показник, який підтверджує величезний запит на ринку праці на висококваліфікованих робітників. І хоч поволі, але я впевнений, що країна йде до того, аби змінити шкалу цінностей, щоб ці професії були на вістрі популярності й суспільної уваги. І за частиною таких професій проводитимуться змагання під час конкурсу «Worldskills Ukraine», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.
Конкурс триватиме впродовж 3 днів і проводитиметься за такими компетенціями:

• кондитерське мистецтво;

• кулінарне мистецтво;

• перукарське мистецтво;

• технології моди;

• зварювальні роботи;

• сухе будівництво та штукатурні роботи;

• облицювальні роботи;

• сантехніка та опалення.

У змаганнях беруть участь команди з усіх регіонів та м. Києва, до яких увійшли учні, студенти закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, кваліфіковані робітники, фахівці віком від 18 до 22 років. Загалом за перемогу змагаються майже 150 учасників.

Довідково: WorldSkillsInternational (WSI) – це некомерційне об’єднання, засноване в Іспанії для популяризація робітничих професій. Сьогодні WSI об’єднує понад 70 країн. Проводяться різні заходи: регіональні й національні змагання, континентальні першості. Раз на два роки проводиться світовий чемпіонат робітничих професій WorldSkills. Участь у змаганнях бере молодь віком від 18 до 22 років. Наразі це наймасовіше змагання у всьому світі. Структура чемпіонату WorldSkills містить 45 професійних компетенцій за 6 магістральними напрямками: творчість і дизайн, інформаційні і комунікаційні технології, виробничі та інженерні технології, спеціалісти у сфері послуг, обслуговування цивільного транспорту.

Нагадуємо, що Кабмін передав функції управління ПТНЗ обласним держадміністраціям та КМДА.

 

Міністерство освіти і науки України

 


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< листопада 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30