18. 09. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Ядром основних показників оборонної реформи має стати оновлена система військової освіти, – Андрій Таран

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

1 вересня Міністр оборони України Андрій Таран взяв участь в урочистостях з нагоди Дня знань та початку нового навчального року у провідному вищому військовому навчальному закладі – Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

«Сьогодні наша країна та Збройні Сили перебувають на новому переломному етапі проведення оборонної реформи. Їх результатом мають бути Збройні Сили, які володіють максимально досяжними за виділеними ресурсами оперативними бойовими спроможностями, та які функціонують відповідно до оперативних стандартів НАТО», – зазначив Андрій Таран.

Він зауважив, що йдеться не просто про стандарти НАТО.

«Я вже неодноразового про це говорив, що метою є досягти взаємосумісності з державами - членами НАТО. Щоб ми розуміли один одного, щоб у нас було планування бойових дій відповідно до прийнятих напрямків і стандартів. Щоб ми на полі бою розуміли один одного, мали взаємосумісні системи зв’язку, системи передачі даних, щоб було володіння єдиними алгоритмами ведення бою», – сказав Міністр оборони.

Він наголосив також, що сьогодення висуває важливу умову – якісне підвищення рівня знань військовослужбовцями іноземних мов.

«Якщо ми дійсно збираємося досягти взаєморозуміння з країнами-членами НАТО, треба вчити англійську мову. Подальше просування по службі вимагатиме від кожного військовослужбовця знання англійської мови. Без знання іноземної мови неможливо рухатися далі», – зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

Він наголосив, що на теперішній час були визначені основні показники нових етапів оборонної реформи. Це – нарощення бойових спроможності, побудова системи оборонного менеджменту на основі кращих практик держав-членів НАТО, впровадження у ЗС України нової військової культури, заснованої на євроатлантичних цінностях та принципах.

«Ядром цих реформ має виступати оновлена система військової освіти, яка здатна була б забезпечити підготовку професійних військових і цивільних фахівців, які володіють необхідними знаннями і навичками для здійснення реформ та використання сучасних управлінських технологій. В межах оборонної реформи до кінця 2022 року передбачено реалізацію таких проектів: політика у сфері оборони, управління людськими ресурсами, професійна військова освіта, система військового управління, об’єднана підготовка та взаємосумісність, інфраструктура і логістика, демократичний цивільний контроль, планування та ресурсний менеджмент, озброєння і закупівлі, стратегічні комунікації. Реалізація цих проектів передбачає розроблення нових доктринальних документів та управлінських процесів на основі кращих практик держав-членів НАТО. Кожен проект передбачає підготовку значної кількості фахівців. Саме тому я очікую, що вся система військової освіти та її флагман – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського розпочнуть активну роботу над трансформацією освітніх процесів», – зазначив Андрій Таран.

Міністр також зазначив, що окрім спільного бачення із Головнокомандувачем Збройних Сил України дійсно покращеної ефективності роботи командирів усіх рівнів, покращеної можливості по організації взаємодії на полі бою, ще є можливість оцінити ефективність системи військової освіти по тих розробках, які ведуться – як у Національному університеті оборони, так і у провідних військових наукових закладах.

«Так, ми будемо переглядати наявну структуру та систему військової науки. Ця система потребує змін. Тому просив би педагогічний колектив провідного вищого військового закладу підготувати свої рекомендації щодо вдосконалення системи військової науки. Ви знаєте, які потрібні зміни. Тому прошу в найближчі два місяці підготувати рекомендації, які ми потім розглянемо і у Генштабі, і в Міноборони, аби дійти висновку, що нам необхідно зробити у 2021 році, які зміни назріли у системі воєнної науки», – зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

Міністерство оборони України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< вересня 2020 >
П В С Ч П С Н
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30