27. 09. 2023
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

Мінцифри: Інформатику в школах оновлять – пілотний проект стартує 1 вересня 2022 року

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

10 лютого 2022 року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України разом із проектом EU4DigitalUA презентували проект оновлення змісту, освітніх ресурсів і підходів до навчання предмета інформатики в школах.

Проектом передбачено залучення найкращих українських та європейських експертів, а також представників ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які вже готові надати зі свого боку технологічну експертизу для ефективного впровадження новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів, а також створення нового контенту для шкільного предмета інформатики у 1–11 класах.

Оновлення змісту і освітніх ресурсів предмета інформатики є частиною великої реформи IT-освіти України.

1 вересня 2022 року розпочнеться пілотування проекту в 50 закладах загальної середньої освіти. А з 1 вересня 2023 року оновлений зміст предмета інформатики для закладів загальної середньої освіти буде реалізовуватися на загальнодержавному рівні.

«Один із наших ключових проектів у рамках реформи IT-освіти — оновлення шкільного курсу з інформатики. У закладах освіти застаріле програмне забезпечення, не вистачає вчителів з ІТ-освітою, предмет викладають вчителі інших предметів. Це зовсім не ті уроки інформатики, які допоможуть дітям знайти себе в новому цифровому світі. Впевнений, що оновлені уроки з інформатики стануть тим першим базисом, який допоможе дітям потім легко знайти себе в IT-спеціальностях», - зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як повідомив Генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України Олег Єресько: «Реформа нової української школи, яку реалізує Міністерство освіти і науки України, ставить за мету розвиток кожної конкретної дитини. Забезпечити реалізацію цієї мети без сформованих сучасних цифрових компетентностей неможливо. Цей проект є яскравим зразком синергії зусиль двох міністерств, наших міжнародних партнерів, яка й має гарантувати кожному учню високий рівень конкурентоспроможності, формування його як успішної особистості в цифровому суспільстві в умовах цифрової економіки, яка швидко розвивається в Україні».

За словами директора Інституту модернізації змісту освіти МОН України Євгена Баженкова, у рамках реформи нової української школи вже відбувається процес оновлення навчальних програм: «Ініціатива Мінцифри є актуальною та сучасною! МОН та ІМЗО надаватимуть науково-методологічну підтримку авторським колективам у підготовці нових та сучасних програм, у створенні нових, цікавих освітніх ресурсів для учнів, у розробці освітніх програм підвищення кваліфікації вчителів Інформатики! Разом ми досягнемо кращих результатів в процесі модернізації змісту освіти в умовах розвитку цифрового суспільства в Україні».

«Я вірю, що молоді українці можуть стати справжніми цифровими уродженцями, які мають здатність та креативність бути лідерами глобальних цифрових трансформацій, – висловив переконання заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Ремі Дюфло. – Я впевнений, що проект “Комп’ютерні науки нового покоління” в рамках програми EU4DigitalUA сприятиме розвитку відповідних цифрових навичок та компетентностей для розвитку цифрових технологій та реалізації цифрової трансформації».

Технічна інституційна координаторка FIIAPP проекту EU4DigitalUA Марія Гастон Бетран наголосила: «Комюніке Європейської комісії “Формування цифрового майбутнього Європи” підкреслює, що сильна цифрова економіка з цифровими навичками є життєво важливою для інновацій, зростання, робочих місць та конкурентоспроможності. Реалізація проекту “Інформатика нового покоління” в рамках програми EU4DigitalUA ідеально вписується в цю загальну картину, щоб допомогти подолати виклики цифрової економіки та цифрового суспільства».

Відеозапис трансляції події можна подивитися на YouTube-сторінці Мінцифри.

EU4DigitalUA підтримує проект та організував тендер на відбір координатора, методиста, аналітика та ключових освітніх експертів, створив проектний офіс та відповідні робочі групи.

Міністерство цифрової трансформації України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2022 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28