15. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Андрій Рева: підвищення заробітних плат дадуть додатковий ресурс

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Тарифи й субсидії – одні з найгостріших тем соціального діалогу влади й суспільства, що мають широке публічне обговорення та, зрозуміло, перебувають у режимі перманентного роз’яснення. Посеред інших, ці теми й були в ефірі радіо „Ера”.

Міністр соціальної політики Андрій Рева, відповідаючи на запитання ведучої, спростував декотрі оманливі судження щодо того, що потребуючим субсидій від держави насправді підуть гроші громадян із трохи кращими статками.

„Джерелом виплати субсидій є не податок з фізичних осіб, не ПДВ та інші податки і збори, а рентна плата газовидобувних компаній, - каже Міністр Андрій Рева. – Законом ця плата встановлена на рівні 70%. До того ж, основний споживач газу в Україні не населення, а промислові підприємства. І якщо ви уважно подивитесь на ціни, за якими приватні підприємства купували газ, то для них це абсолютно нічого не поміняло. Просто тепер більша частина їхніх відрахувань до державного бюджету йде на підтримку верств, котрі потребують державної допомоги”.

Також Андрій Рева сказав про вибір з двох зол, що в принципі очевидний: або опустити тариф до рівня нинішньої бідності – на це потрібно близько 200 млрд. грн., і при цьому забути про медицину, освіту, ремонт доріг, армію, Пенсійний фонд і т.д. Або субсидіювати потребуючих – на це розраховано 40 мільярдів гривень – і увесь наявний ресурс направити на підвищення соціальних стандартів: пенсій, заробітних плат та інше.

„У нас сьогодні „горять” питання мінімальної заробітної плати, питання, пов’язані з осучасненням пенсій і проведенням пенсійної реформи, - каже Міністр соціальної політики. – На вирішення цих соціальних проблем ми направлятимемо всі наявні кошти. І взагалі, якщо ми хочемо отримати додатковий ресурс, потрібно ставити питання саме про підвищення заробітної плати. Тому що завдяки їх підвищенню збільшуються відрахування в бюджет, як податкових платежів, так і єдиного соціального внеску. Тому, не забезпечивши прискореного зростання заробітних плат, не отримаємо ефекту соціальних виплат”.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28