16. 11. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Андрій Рева: Дві задачі – стримувати тарифи й підвищувати соціальні стандарти – однозначного вирішення не мають

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Тема субсидій одна з тих, що потребують перманентного процесу акцентування уваги. Адже потрапивши в топові теми декотрих політиків, обговорюється вона інколи довільно й не завжди під об’єктивним кутом можливості розв’язання проблеми. А між тим, гостро зачіпає найболючіші точки побуту громадян. У цій проекції вирують суто емоційні закиди. Скажімо, чому держава не може забезпечити громадян роботою та гідними пенсіями, аби людина мала пристойний заробіток і могла самотужки сплачувати вартість комунальних послуг.

„Це все наслідок соціально-економічної політики, що проводилась усі 25 років, - пояснює Міністр соціальної політики Андрій Рева. – Не в останні ж три місяці в нас стали низькі зарплати й пенсії. Не в останні ж три місяці, які працює Уряд, у нас не достатня кількість робочих місць. Це все наслідок тієї популістської політики, коли замість того, щоб боротись із бідністю, боролись із тарифами”.

Чи можна стверджувати, що державна дотація – це завжди чийсь великий бізнес? На думку Андрія Реви, це не зовсім так. Адже в нас раніше не було такої великої кількості субсидіянтів. До початку підвищення тарифів, два роки тому, адресну допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг отримували приблизно 1 мільйон 700 тисяч сімей, котрі користувались субсидією. Зараз нею користуються 5,5 мільйонів домогосподарств і, як уже зазначалось, на цей опалювальний сезон прогнозується близько 9 мільйонів отримувачів субсидій. Тобто, загалом дві третини співвітчизників не спроможні оплачувати тарифи самотужки. Нагадаємо ще декілька цифр. У 2014 році, коли тарифи на газ були регульованими, держава , фактично, дотувала всі 15 млн. домогосподарств, витрачаючи на пряму підтримку „Нафтогазу” 114 мільярдів гривень.

„Скільки коштів мало залишитись для підвищення соціальних стандартів? – ставить риторичне запитання Андрій Рева. - Нуль цілих нуль десятих. Тому тарифи не росли, але не росли й зарплати та пенсії. Два роки. Так от, якщо ми далі будемо боротися з тарифами, а не з бідністю, то вона буде ще більшою і гнітючішою. Тому, якщо ми говоримо про зміну соціально-економічної політики, ми повинні розуміти: треба зробити так, як це зробили в Польщі та Словаччині. Там відпустили тариф, він піднявся, але він не може піднятись вище певної межі. А всі зусилля направили на боротьбу з бідністю. І коли нам пропонують забути про бідність і почати боротись із тарифом, то я хочу вкотре нагадати. У сьогоднішніх цінах на дотацію „Нафтогазу” необхідно буде 200 мільярдів гривен. На субсидії ми направляємо 40 мільярдів. Значить, потрібно в бюджеті знайти 160 млрд. грн., щоб радіти тому рівню тарифів, що буде відповідати рівню нашої бідності. І якби не було теми тарифів, бідність залишається. Дві задачі – стримувати тарифи та підвищувати соціальні стандарти – одночасного рішення не мають, - переконаний Андрій Рева. – А тому Уряд змушений прийняти чітке політичне рішення: або ми займаємось тим, що опускаємо тарифи до рівня бідності, або ми їх відпускаємо і поступово піднімаємо рівень життя громадян до європейського”.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31