17. 10. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Андрій Рева: Мешканці окупованих українських територій опинились у правовому вакуумі і фактично стали заручниками окупантів

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Наслідки конфлікту на Сході країни, зокрема, проблеми як внутрішньо переміщених осіб, так і тих громадян України, котрі залишились на окупованій бойовиками території, стали темою зустрічі Надзвичайного та Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні пані Герміни Поппеллер з Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою.

„Щиро вдячна за можливість зустрітись і обговорити питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, - сказала пані Посол. – Ми дуже добре розуміємо, в якому становищі знаходиться ваша держава. Я можу лише привітати вас з тим, як ви успішно й добре змогли організувати допомогу внутрішньо переміщеним особам. Зрозуміло, що чим довше триватиме конфлікт на сході України, тим важче буде вам тут. Водночас хотілося б почути про ваші наступні кроки”.

Щодо мешканців окупованої території, Міністр соціальної політики зауважив, що проблема полягає в тому, що, якщо Крим юридично вважається окупованою територією, то частина Донбаської та Луганської областей фактично окуповані, однак юридично цього ніхто не визнає. Тому люди захопленої бойовиками частини української землі юридично живуть на українській території, але залишились без української підтримки.

„Мешканці окупованих територій опинились у правовому вакуумі і фактично стали заручниками бандитів, - зазначив Міністр Андрій Рева, - тому ми звертались до цих людей з проханням залишити ті території, де ми не можемо гарантувати соціальний захист”.

Як відомо, наразі, офіційно вважається, що на підконтрольну Україні територію переїхало більше 1 мільйона 700 тисяч чоловік, з них - 965 тисяч пенсіонерів.

„Щодо поновлення виплат на окупованій території, то передумови їх відновлення записано в Мінських домовленостях, - повідомив Андрій Рева. – Припиняється стрільба, відводиться важке озброєння, проводяться вибори, поновлюють свою роботу легітимні органи влади, відновлюються соціальні виплати – такий алгоритм визначений згаданою Мінською угодою. І поновлення виплат на цій території передбачено пунктом 8 цих угод, відповідно зараз іде складний процес актуалізації цих міжнародних домовленостей. Проблема ж внутрішньо переміщених осіб і тих, хто продовжує жити на не підконтрольних територіях – це дві окремі проблеми. Щодо ВПО, ми нещодавно прийняли Постанови, котрими прибрали розбіжності, що зупинили виплати переселенцям на п’ять місяців, та встановили порядок призначення, контролю та здійснення самих виплат”.

Окрім обговорення зазначених проблем Міністр Андрій Рева та пані Посол Герміна Поппеллер домовились про те, як вирішити питання пришвидшення доставки гуманітарних вантажів, що прямують із Австрійської Республіки до України, аби вони не простоювали в довгих чергах на митниці.

Андрій Рева запропонував, аби австрійська сторона надавала Мінсоцполітики перелік організацій, котрі направляють гуманітарну допомогу та повідомляла час, коли вони мають їхати. Це спрацювало б і на митниці, й в Україні.

Наприкінці зустрічі Міністр соціальної політики подякував Надзвичайному та Повноважному Послу Австрійської Республіки в Україні пані Герміні Поппеллер за приділену увагу та можливість детально аналізувати проблеми в частині роботи і з переселенцями, і з тими, хто залишився жити на окупованій території. І головне в цій зустрічі – була почута позиція держави, що полягає в тому, аби забезпечувати порядок, особливо в таких складних питаннях як соціальна робота з переселенцями.

Пані Герміна Поппеллер висловила побажання і сподівання, що важкий конфлікт на сході нашої країни закінчиться якнайшвидше.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< вересня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30