23. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Розпочато впровадження нового механізму реалізації програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Протягом 11 місяців 2017 року державна служба зайнятості оперувала близько 1 мільйоном вакансій та співпрацювала із понад 180 тисячами великих та малих роботодавців. Про це заявив виконуючий обов’язки Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

«Живи та працюй в Україні – сьогодні це не лише лозунг, а і прямий заклик до дій. Робота дійсно є – потрібно просто прийти до Служби зайнятості із трудовою книжкою! Станом на сьогодні, 11 грудня, за оперативними даними по всій Україні більше 104 тисячі вільних вакансій. Щоденно ми працевлаштовуємо більше ніж 3 тис. людей. Тому, якщо ви шукаєте роботу і ще вагаєтесь – ми запрошуємо усіх до центрів зайнятості», – зазначив В. Ярошенко.

11 грудня 2017 року у м. Львові Мінсоцполітики за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні розпочато проведення тренінгу «Впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили домашнє насильство» для психологів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Львова та Львівської області.

Метою тренінгу є підвищення фахового рівня спеціалістів-психологів щодо методик і практик роботи з особами, які вчиняють домашнє насильство, принципів роботи з кривдниками. Також в ході тренінгу учасники оволодіють знаннями й навичками стосовно проведення корекційної роботи з ветеранами АТО та членами їхніх родин, методів і особливостей надання психологічної допомоги постраждалим в умовах конфлікту.

Надалі такі тренінги планується проводити в інших областях України, що дозволить забезпечити реалізацію програм для кривдників і, як наслідок, зменшити кількість повторних випадків домашнього насильства.

Також Міністерством буде затверджено методичні рекомендації щодо впровадження програм для кривдників для фахівців, які реалізують зазначені програми.

Нагадаємо, що 07 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розроблений Мінсоцполітики.

Закон передбачає комплексний інтегрований підхід до боротьби з домашнім насильством і запроваджує спеціальні заходи протидії домашньому насильству, серед яких, зокрема, направлення кривдника на проходження спеціальної програми.

Програма для кривдника – комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

Робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.

Програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми і є першим кроком до її подолання. Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки.

Також кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

Відповідальними за виконання програм для кривдників є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

У разі неявки кривдника для проходження програми або ухилення від її проходження без поважних причин відповідний орган місцевої влади протягом трьох днів повинен поінформувати про це уповноважений підрозділ органів Національної поліції для вжиття заходів.

Виконання програм для кривдників забезпечуватимуть фахівці, які пройшли відповідне навчання, зокрема фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших закладів соціальної підтримки сімей, дітей і молоді, працівники громадських організацій.

Міністерством соціальної політики розпочато роботу щодо практичного забезпечення реалізації корекційних програм на всій території України і підготовки фахівців для їх виконання.

Міністерство соцiальної політики України"


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< вересня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30