06. 04. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

У Києві обговорили питання удосконалення державної політики щодо забезпечення прав і інтересів підлітків в Україні

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

12 квітня 2018 року у Києві проведено науково-практичну конференцію «Підлітки в Україні: права, потреби та впровадження загального коментаря № 20 у державній політиці», організовану представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Мінсоцполітики.

Учасники конференції – представники державних органів влади, відповідальних за формування державної політики у сфері захисту прав та інтересів дітей, підлітків і молоді, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, закладів охорони здоров’я та освіти, науковці, представники неурядових сервісних організацій.

У вступному слові генеральний директор Директорату захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Світлана Ільчук зазначила, що Міністерством спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадською організацією «Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка» визначено конкретні рекомендації, що стосуються різних сфер суспільного життя. Ці рекомендації є дорожньою картою для Міністерства соціальної політики, і виконання їх має забезпечити права та інтереси дітей підліткового віку в Україні.

Також вона наголосила, що 29 березня 2018 року Кабінет Міністрів України і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали меморандум у рамках всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Меморандум дає можливість об'єднати зусилля місцевої влади з Урядом і ЮНІСЕФ для того, щоб створити комфортне та безпечне середовище для життя у територіальних громадах, що в свою чергу сприятиме самореалізації дітей і молоді. Він передбачає об’єднання зусиль для забезпечення механізму прийняття рішень із врахуванням думки дітей підліткового віку, зокрема - через створення та функціонування молодіжних центрів. Підвищення громадської активності дітей підліткового віку та молодіжного руху на регіональному рівні допоможе впровадити механізм захисту інтересів, зростання благополуччя, безпеки дітей та молоді, а також повагу до їхньої точки зору. Статус дружньої громади отримають лише ті громади, які заслуговують на це почесне звання і підтвердять його конкретними діями щодо забезпечення прав та найкращих інтересів дитини.

«Відповіддю нашого Міністерства на положення Коментаря № 20 буде удосконалення роботи в обраних напрямах та розбудова дружніх громад для підлітків», - зазначила Світлана Ільчук.

Учасники конференції обговорили питання сприяння удосконаленню державної політики щодо забезпечення прав і інтересів підлітків в Україні, визначення перешкод та шляхів покращення діяльності у відповідності до Загального коментаря ООН №20, а також питання міжгалузевого співробітництва та нормативно-правові перешкоди у сфері роботи з дітьми підліткового віку.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< квітня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30