21. 05. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Звіт про доступ осіб з інвалідністю до органів соціального захисту населення, зокрема до служб протидії домашньому насильству

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

На сьогодні надання соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства забезпечують центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яких в Україні налічується 634.

Комплексну підтримку та тимчасовий притулок особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, також забезпечують центри соціально-психологічної допомоги.

В Україні функціонує 20центрів соціально-психологічної допомоги у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях і в м. Києві.

За інформацією, наданою обласними та Київською міською державними адміністраціями, переважна більшість вищезазначених закладів є доступними для осіб з інвалідністю, зокрема будівлі таких закладів обладнано пандусами для цієї категорії осіб.

Не обладнано пандусами центри соціально-психологічної допомоги, але встановлено кнопку виклику персоналу в Івано-Франківській, Запорізькій та Кіровоградській областях.

Водночас відповідно до пункту 12 Положення до центрів соціально-психологічної допомоги не приймаються особи, які відповідно до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 13.11.2013 № 760, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2013 р. за № 1990/24522, належать до IV–V груп рухової активності
(за відсутності супроводжуючої особи). Такі особи можуть отримувати послуги, в тому числі тимчасовий притулок, у територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

З метою надання тимчасового притулку та якісних соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства особам розпочато створення в територіальних громадах мережі спеціалізованих служб для жертв домашнього насильства, зокрема притулків і кризових центрів. Зазначені спеціалізовані заклади вже утворено у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій областях і м. Києві.

Крім цього, в 10 областях України (Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Львівській, Харківській, Херсонській, Донецькій та Луганській) створено 44 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, що забезпечують виявлення осіб, які постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насильства, надання постраждалим особам, у тому числі особам з інвалідністю, екстреної та планової допомоги.

Крім того, 8 новостворених закладів допомоги жінкам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження, в тому числі жінкам з інвалідністю, що відкрито за рахунок міжнародної допомоги, відповідають затвердженим державним будівельним нормам стосовно доступності.

Інформація щодо безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Міністерство соцiальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30