19. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Андрій Рева: Економічне зростання в країні повинно супроводжуватись збільшенням кількості спеціалістів та кваліфікованих робітників з в

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Третього липня Міжнародна організація праці презентувала проект «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць». Його реалізація стала можливою завдяки підтримці Уряду Данії і розрахована на п'ять років.

Метою проекту є покращення управління ринку праці, зменшення невідповідності професійних навичок вимогам ринку праці, сприяння підприємництву та покращенню соціального діалогу та інституційних спроможностей соціальних партнерів.

За даними останнього економічного огляду Світового банку у 2017 році економіка України зросла на 2,5%, що є вже другим роком поспіль помірного зростання.

Презентація проекту пройшла за участі Міністерства соціальної політики України та Посольства королівства Данія в Україні.

Кожен із доповідачів представив цілі проекту, поінформував про роль профспілок у захисті прав працівників та про стан служби зайнятості й соціальної політики в Україні. Аналітичну інформацію щодо останнього елементу представляли Міністр Андрій Рева та перший заступник Міністра Ольга Крентовська.

Зокрема, Міністр соціальної політики України подякував МОПу та Уряду Данії за ініціативу надати допомогу Україні в проведенні реформи сфери зайнятості. Серед основних негативних тенденцій, що потребують усунення саме за допомогою подібних проектів, Андрій Рева зосередив увагу присутніх на високому рівні безробіття, специфічній українській проблемі – тіньовій зайнятості, постійному перебуванню за кордоном більше 3 мільйонів українських громадян, що є, своєю чергою, - «відтоком мізків» та ін.

«Реформування ринку праці – є пріоритетом для Уряду України, - зазначив Андрій Рева. – Ситуація у сфері зайнятості, на жаль, є віддзеркаленням тих складних соціально-економічних процесів, які ще до того ж ускладнюються військовими діями на Сході, - що відбуваються у нас в країні. Внаслідок усіх цих подій Україна втратила 25% свого промислового потенціалу».

Також Міністр зауважив, що залишаються суттєві диспропорції між попитом на кваліфікованих працівників та їх пропозиції, що обмежує можливості працевлаштування безробітних, з одного боку, та задоволення потреб роботодавців і працівників, з іншого.

«Уряд України, реагуючи на ці всі виклики, реалізує системні реформи наслідком яких є поступове відновлення кількості робочих місць, відновлення економіки, зниження частки працюючих у неформальному секторі та збільшення рівня оплати праці. Економічне зростання в країні повинно супроводжуватись збільшенням кількості спеціалістів та кваліфікованих робітників. Нові створені робочі місця повинні мати більш високу ефективність, а працівники на цих робочих місцях отримувати більш високу заробітну плату», - резюмував Міністр соціальної політики.

Перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська у вступному слові зупинилась на ключових орієнтирах, яке ставить Міністерство соціальної політики у сфері зайнятості.

На її переконання, має бути більш активна політика з боку державних інституцій, а саме Державної служби зайнятості, яка має розгалужену мережу. Вже напрацьовані законодавчі зміни щодо значного розширення пакету активних програм зайнятості, а окремі з них вже запроваджуються в практичну діяльність.

"Ми обговорювали законодавчі зміни з фахівцями, соціальними партнерами, і ми плануємо подати їх найближчим часом як відповідний законопроект. Наведу декілька цифр, щоб зрозуміти, які на сьогодні обмежені можливості маємо у залученні громадян на ринок праці. Бюджет Фонду соціального страхування на випадок безробіття спрямовує переважно свої кошти на виплату допомоги по безробіттю - понад 70% коштів бюджету йде на виплати, тобто на пасивну політику зайнятості. На активну використовується лише 5%, в той час як у Польщі частка активних програм сягає 46%. Наш глобальний рух буде спрямований на те, щоб пропонувати більше інструментів для залучення громадян на ринку праці. Тут мова йде про регресивний ринок, щоби кожен громадянин мав можливість доступу до ринку праці і до працевлаштування. І ми будемо розглядати і окремі цільові групи, і робити окремий акцент на неактивне населення, яке не залучене до ринку праці, і, відповідно, має нижчу кваліфікацію і спроможність працювати", - пояснила перший заступник Міністра.

Вона також запевнила про забезпечення Проекту потужною адміністративною підтримкою зі сторони Міністерства.

"Усі наші напрацювання, не чекаючи завершення Проекту, ми будемо пропонувати для поширення на всю територію України для того, щоб забезпечити трансформацію ринку праці, щоби люди відчули ці зміни і не виїжджали за кордон та бачили перспективу своєї реалізації у своїй власній країні", - заявила Ольга Крентовська.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен зазначив, що партнер Данії МОП давно успішно працює в напрямку сфери зайнятості у багатьох країнах світу. Разом з Організацією Уряд Данії розробив спеціальну програму для нашої держави, враховуючи специфіку суто українських проблем.

У свою чергу регіональний Директор Міжнародної організації праці в Європі та Центральній Азії Хайнц Коллер, сказав, що саме Данія є прикладом поведінки на ринку праці, тому її участь є досить вагомою і необхідною в розробці проекту для України.

Презентацію представив Старший Радник Проекту Джемал Ходжич.

Основні меседжі полягають у тому, що МОП розраховує надати підтримку 4 областям за допомогою місцевих партнерств зайнятості (МПЗ, модернізувати 3 навчальні учбові плани професійно-технічної освіти, створити 5 нових послуг для 4 регіональних офісів Державної служби зайнятості, здійснити підготовку 7 основних та 75 місцевих тренерів з програми МОП «Розпочинай та вдосконалюй свій бізнес», забезпечити навчання 4500 осіб на курсах підприємницької діяльності, удосконалити інституційні спроможності соціальних партнерів для більш плідного соціального діалогу та забезпечити навчання 240 осіб техніці колективних переговорів і створити 5 платформ для ведення та укладення колективних переговорів на галузевому рівні.

Проведення такої діяльності сприятиме досягненню цілі сталого розвитку (ЦСР) 8 (гідна праця та економічне зростання) та узгоджується з інструментами та політикою Європейського сусідства.

Міністерство соцiальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2012 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30
31