29. 05. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Мінсоцполітики розпочало масштабне навчання ОТГ адмініструванню соціального захисту

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

19-20 вересня 2019 року у Львові відбувся перший міжрегіональний семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ)», яким розпочинається підготовка кадрів з якісного надання послуг соціального характеру населенню на території всієї країни. Навчання організовано в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики за сприяння Світового банку, та охопить всі новостворені громади (наразі – 951 ОТГ).

Львівський семінар-тренінг зібрав понад 100 учасників з ОТГ, обласних структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінь Пенсійного фонду, служб зайнятості, відділень Фонду соціального страхування Львівської, Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко зазначив: «основне завдання Мінсоцполітики щоб функція соціального захисту населення була заведена у кожну громаду і послуги були наближені до людини. Наші фахівці забезпечать всю необхідну методичну підтримку».

Представники Мінсоцполітики ознайомили учасників заходу з вимогами до чинного законодавства та надали методичні рекомендації як організувати адміністративні послуги соціального характеру, захист дітей. Також розповіли про програми, в яких ОТГ можуть взяти участь, зокрема, зі створення сучасних центрів надання адміністративних послуг та соціального таксі. Представники державної служби зайнятості поінформували учасників про можливості співпраці з ОТГ для забезпечення мешканців громад роботою. Консультанти Мінсоцполітики презентували інтегровану систему соціального захисту на рівні ОТГ, яка передбачає наявність єдиної контактної особи для мешканців, що надає їм повний пакет соціальних послуг. Система була розроблена в межах проекту, пройшла успішну апробацію в 40 пілотних ОТГ і наразі рекомендується до впровадження на всій території країни.

Під час семінару-тренінгу учасники навчилися проведенню комплексної оцінки соціальних проблем в громаді та стратегічному плануванню розвитку соціальних послуг, отримали практичні поради з підготовки мікро-проектів для залучення додаткових коштів до бюджету ОТГ. Значна увага була приділена комплексному вирішенню проблем сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Учасники ознайомилися з досвідом організації соціального захисту населення в Шишацькій селищній ОТГ (Полтавська обл.), Білозірській сільській ОТГ (Черкаська обл.), Верхнянській сільській ОТГ (Івано-Франківська обл.), а також досвідом Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківської області щодо організації електронного документообігу з використанням програмного комплексу «Соціальна громада» при наданні адміністративних послуг соціального характеру.

Дводенна програма включала відвідування: Центру надання адміністративних послуг та послуг соціального характеру у форматі „Прозорий офіс“, Центру реабілітації дітей з інвалідністю «Джерело», Центру соціальної підтримки для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб, а також Гніздичівську сільську ОТГ. Учасники навчання отримати знання, відпрацювали їх на практичних заняттях та ознайомилися із застосуванням на прикладі громад і соціальних закладів.

Львівський семінар-тренінг розпочав серію з восьми міжрегіональних заходів другого етапу, який охопить 951 ОТГ. Другий етап триватиме до серпня 2020 року, за результатами якого буде підвищено кваліфікацію фахівців та якість соціального захисту українців. На першому етапі підготовку пройшли 40 пілотних громад, досвід яких став основою для навчального курсу решти ОТГ.

Міністерство соцiальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< вересня 2019 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30