29. 05. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Одним із головних завдань Мінсоцполітики є побудова якісно нової та ефективної системи забезпечення прав та найкращих інтересів дітей

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Одним із головних завдань Мінсоцполітики є побудова якісно нової та ефективної системи забезпечення прав та найкращих інтересів дітей в Україні. Важливим кроком для цього має стати вдосконалення діяльності служб у справах дітей.

Про це заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль заявив в ході зустрічі з представниками Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

"Наразі підготовлено пропозиції щодо нових підходів до захисту прав дітей в умовах децентралізації влади в Україні та відповідної трансформації роботи служб у справах дітей", - розповів заступник Міністра.

За словами Олега Коваля, основним завданням в цій реформі є перезавантаження старої системи, а саме:

- перегляд повноважень спеціалістів служб у справах дітей;

- підвищення їх професійної кваліфікації;

- підвищення їх заробітної плати;

- психологічна підтримка відповідних спеціалістів з метою попередження їх емоційного вигорання.

“На сьогодні спеціалістів служб у справах дітей налічується близько 3,7 тисячі, що жодним чином не задовольняє навіть законодавчо закріплену норму, вже не кажучи про потреби дітей України. Для цього нам потрібно як мінімум 5,2 тисячі”, - зауважив заступник Міністра.

Також Олег Коваль розповів, що Міністерство соціальної політики працює над змінами системи патронатного виховання, у тому числі спрощення процедури створення сім’ї патронатного вихователя та запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування дітей в такій сім’ї, у тому числі за допомогою засобів електронного зв’язку стану відвідування школи, психолога, за потреби, та різноманітних гуртків.

"Найкращим для дитини, яка посиротіла, або була позбавлена батьківського піклування, є виховання в сім’ї. Уряд з 1 січня 2020 року збільшив розмір виплат на вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, та додатково ще 1 прожитковий мінімум на дитину з інвалідністю. Проте найпріоритетнішою та найпоширенішою сімейною формою влаштування таких дітей є опіка родичами, тому нами було ініційовано також підвищення розміру виплат дітям під опікою. Відповідний законопроект вже схвалено Кабінетом Міністрів України і надіслано на розгляд Верховної Ради України", - підкреслив заступник Міністра.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2020 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29