19. 09. 2020
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Повноваження у сфері соціальних послуг мають передаватися громадам, які є максимально наближеними до отримувачів цих послуг 11 Серпня 2020, 16

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей, Руслан Колбаса обговорив розвиток соціальних послуг для сімей і дітей на місцевому рівні з представниками 12 громад Донецької та Луганської областей, також до обговорення долучились представники Міністерства освіти і науки України.

Майданчиком для дискусії та обміну досвідом став круглий стіл “Впровадження соціальних послуг для дітей і сімей в громадах”, який організовано ГС «Українська мережа за права дитини» у межах проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді». Проект “СПІЛЬНО” реалізовує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціум партнерських організацій за фінансової підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW).

Руслан Колбаса, висловив подяку ЮНІСЕФ, Консорціуму партнерів проекту, Німецькому Уряду та Німецькому банку розвитку за можливість обговорити зміни у впровадженні соціальних послуг у громадах.

”Під час децентралізації повноважень з надання соціальних послуг змінюється розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади. Повноваження у сфері соціальних послуг мають передаватися громадам, які є максимально наближеними до отримувачів цих послуг. При цьому для реалізації соціальних послуг громади мають створити відповідний структурний підрозділ, який буде надавати ці послуги. Тому необхідно направити ресурси саме у громади, що дасть їм можливість повноцінно надавати соціальні послуги», - наголосив Руслан Колбаса.

Учасники круглого столу обговорювали основні виклики у впровадженні інтегрованого підходу до соціальних послуг, аналізували дієві практики, представники громад розповідали про свій прогрес у розвитку потенціалу громад, необхідного для впровадження інтегрованих соціальних послуг для дітей і сімей, та робили акцент на важливості дитиноцентричного підходу та об’єднання зусиль у наданні соціальних послуг.

“Якісні соціальні послуги можливі, якщо всі залучені сторони співпрацюють в інтересах дитини. Наш проект СПІЛЬНО є унікальним своїми індивідуальними підходами до кожної громади і, в той же час, створенням спільної платформи для відкритих дискусій та обміну досвідом. Аналіз викликів, обмін досвідом та найкращими практиками — це правильний шлях до покращення соціальних послуг”, — зазначила Наїра Аветісян, керівниця Програми захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

За підсумками круглого столу було визначено подальші шляхи співпраці між партнерами проекту, місцевими органами влади громад та зацікавленим сторонами для подолання викликів у сфері соціальних послуг як в громадах проекту, так і в інших громадах на території України, а також необхідність забезпечення сталості послуг для сімей з дітьми після завершення проекту.

Довідково: Протягом року експерти проекту “СПІЛЬНО” працювали у 12 громадах-учасницях над покращенням системи надання соціальних послуг: визначали потреби у соціальних послугах мешканців конкретної громади, розробляли план змін у системі надання послуг, навчали місцевих спеціалістів сучасним практикам і підходам до надання послуг. Проект також передбачає відкриття у громадах мультифункціональних центрів надання соціальних послуг. У проекті кожна громада пройшла свій унікальний шлях розвитку соціальної сфери, і цей досвід може бути корисним для подальшої роботи з впровадження якісних соціальних послуг.

Міністерство соцiальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< серпня 2020 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31