19. 10. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Впевнено працюємо для соціального захисту потерпілих

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Про діяльність управління виконавчої дирекції Фонду у Чернівецькій області щодо виконання основних статутних завдань розповідає начальник управління Михайло Розман:

«Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області здійснює свою діяльність за такими основними статутними напрямами:

- профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- медична, професійна та соціальна реабілітація;

- відшкодування потерпілим матеріальної шкоди;

- робота з роботодавцями та збір страхових коштів.

Основним джерелом надходжень до бюджету Фонду є внески роботодавців, які диференційовано сплачуються у відсотках до бази нарахування єдиного внеску відповідно до 67 класів професійного ризику, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Станом на 01.05.2013 року в структурних підрозділах управління виконавчої дирекції Фонду у Чернівецькій області перебувало на обліку 22044 страхувальники.

Частка єдиного внеску до Фонду по Чернівецькій області за 2012 рік становить 28730 тис. грн. і в порівнянні з попереднім роком збільшилась на 12%. Управління упродовж всіх років своєї діяльності залишається профіцитним. Перевищення доходів управління над його загальними видатками за 2012 рік склало понад 10 млн. грн.

План по збору інших страхових коштів (фінансових санкцій, адміністративних штрафів, капіталізованих платежів та інших надходжень) за минулий рік виконано на 264 відсотки. Стійку тенденцію до зменшення має прострочена заборгованість (недоїмка) платників перед Фондом. Станом на 01.05.2013 року вона складає 251 тис. грн. по 34 підприємствах області, основна частина якої припадає на підприємства-банкрути і є найнижчою серед усіх регіонів України.

З початку поточного року фахівцями управління здійснено 466 перевірок щодо віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та 110 перевірок щодо нарахованих та сплачених страхових внесків до Фонду до 01.01.2011 року, за результатами яких донараховано близько 1,5 тис. грн. За порушення законодавства в сфері соціального страхування притягнуто до адміністративної відповідальності 198 осіб на загальну суму понад 27 тис. грн.

На сьогоднішній день робочі органи управління проводять страхові виплати 1380 потерпілим, які постраждали на виробництві. З бюджету Фонду потерпілим та членам їх сімей за минулий рік виплачено 12 млн. грн., за 5 місяців поточного року – понад 6 млн. грн.

На виконання доручень Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення поетапного осучаснення страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в минулому році здійснено підвищення щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей трьома етапами:

- на першому – з 1 березня розмір щомісячних виплат збільшено на коефіцієнт росту номінальної заробітної плати за попередній календарний рік на 17,6%;

- на другому – збільшено виплати особам, яким перерахунок цих виплат здійснювався до 1 січня 2006 року;

- на третьому – з 1 вересня збільшено виплати потерпілим, право на перерахунок у яких настало з 1 січня 2002 року по 1 березня 2007 року.

Середній розмір щомісячної страхової виплати в результаті зазначених перерахунків збільшився більш як на 58%.

У минулому році медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих профінансовано в обсязі 773 тис. грн., з початку нинішнього року – 317 тис. грн.

За рахунок коштів Фонду потерпілі забезпечуються первинним після нещасного випадку та періодичним лікуванням у закладах охорони здоров'я на підставі укладених договорів. Санаторно-курортним лікуванням у 2012 році забезпечено 63 потерпілих або 100 відсотків від заявленої потреби. Термін перебування за путівкою для потерпілих з наслідками травм хребта та спинного мозку становить 45 діб, для інших категорій – 24 дні.

Крім того, потерпілі забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації (протезні вироби, протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг), засобами пересування, спеціальними засобами пересування (колясками), спецавтомобілями, лікарськими засобами, виробами медичного призначення. Здійснюється також забезпечення потерпілих у необхідних обсягах спеціальним медичним та постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням, окулярами, слуховими апаратами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами тощо. Всі наведені вище послуги здійснюються відповідно до висновку МСЕК за прямими наслідками виробничої травми або професійного захворювання.

У Чернівецькій області в минулому році та з початку нинішнього року збережено стійку тенденцію до зниження виробничого травматизму. За останні 5 років рівень загального виробничого травматизму знизився на 49%, смертельного на 25%. У минулому році на виробництві потерпіло 54 працівника, в тому числі 8 осіб загинуло. З початку нинішнього року управління отримало 20 повідомлень з посиланням на нещасний випадок на виробництві. За результатами розслідування визнано страховими та складено акти за встановленими формами в 15 випадках, в тому числі 2 випадки – смертельні («Чернівціобленерго», Хотинський РЕМ).

Найбільш травмонебезпечними галузями на Буковині залишаються будівництво, лісове господарство та пов'язані з ним послуги, освіта та сільське господарство. За останні три роки понад 13% працівників травмувалися на будівництві, понад 10% - в лісовому господарстві, майже така ж кількість в закладах освіти, державного управління та на підприємствах обробної промисловості. Основними причинами нещасних випадків є організаційні причини (74%). Психофізіологічні – 13% , технічні – 13%. За видами подій найбільш небезпечними є травмування сторонніми предметами, падіння працівника під час пересування, падіння з висоти та дорожньо-транспортні пригоди.

З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаної умовами праці, страховими експертами управління в минулому році було здійснено перевірку 539 підприємств щодо стану профілактичної роботи із створення здорових та безпечних умов праці. Виявлено 3673 порушення законодавства про охорону праці, по яких керівникам внесено подання про їх термінове усунення. Складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві.

Страхові експерти з охорони праці взяли участь:

- в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 53 підприємствах;

- у роботі комісій з питань охорони праці та у навчанні, підвищенні рівня знань спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, на 130 підприємствах;

- у розробленні 340 нормативних актів (інструкцій, положень тощо);

- у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадженні їх на 178 підприємствах страхувальників.

Розповсюджено 4034 екземпляри нормативних актів, журналів, пам'яток, плакатів та іншої спеціальної літератури.

Виконано 190 інших профілактичних заходів (допомога в оформлені кутків з ОП, кабінетів ОП, впровадження електронних навчально-методичних матеріалів з ОП, електронних пошукових систем щодо довідкових матеріалів нормативної бази з ОП та зразків інструкцій з ОП). Щорічно проводяться окремі заходи з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. За рахунок коштів Фонду проведено навчання з видачею відповідних посвідчень 345 фахівців, відповідальних за стан охорони праці підприємств та організацій. Загальні видатки на профілактичну роботу за минулий рік склали близько 200 тис. грн.

В цілому управління виконавчої дирекції Фонду у Чернівецькій області забезпечує виконання покладених на нього законодавством завдань, в повній мірі виконуючи свої соціальні зобов'язання перед потерпілими».


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2011 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 31