23. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

ПРО СИТУАЦІЮ З КОШТАМИ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

До Федерації профспілок України та до виконавчих органів Фонду надходять численні звернення стосовно невиконання Фондом своїх фінансових зобов'язань перед застрахованими особами та страхувальниками. Так, за станом на 31 липня ц. р. Казначейством України не перераховані страхувальникам та установам, що надають страхові послуги застрахованим особам кошти Фонду в сумі 476,9 млн. грн.

На виконання рішення правління Голова правління Фонду, в. о. першого заступника Голови ФПУ Осовий Г.В. 8 серпня звернувся до Кабінету Міністрів України та Казначейства України з вимогою про неприпустимість затримання перерахування коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на виплату застрахованим особам належної допомоги (з тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологах, на поховання), фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільного обслуговування; забезпечення поточної діяльності та утримання органів Фонду в частині виплати заробітної плати працівникам Фонду, та визнати такі перерахування першочерговими, прирівнявши їх до захищених статей видатків державного бюджету.

У зв’язку із зростанням заборгованості до 450 млн. грн. з виплат застрахованим особам з вини Казначейства України, у тому числі до 160 млн. грн. – виплат по вагітності та пологах, в. о. Голови ФПУ Кондрюк С.М. 13 серпня звернувся з телеграмою на ім’я Прем’єр-Міністра України Азарова М.Я. в якій висловив занепокоєння профспілок.

На засіданні Кабінету Міністрів України 14 серпня це питання знову було порушено перед членами Уряду представником СПО об’єднань профспілок. Прем’єр-Міністр України Азаров М.Я. зазначив, що бере питання під щоденний особистий контроль і просить в усіх випадках несвоєчасної виплати страхових коштів персонально звертатися до нього.

З огляду на таку критичну ситуацію Голова ФПУ Кулик Ю.М. закликав членів профспілок активізувати контроль за своєчасністю та повнотою виплат працівникам і членам їх сімей із фондів соціального страхування та надавати розголосу кожному факту затримки виплат, а при системних порушеннях – звертатися безпосередньо до Кабінету Міністрів України.

Департамент соціального діалогу

та соціального страхування


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 29 30