26. 06. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

"Складні" діти: проблеми та можливості

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
15 березня Донецькою міською організацією "Фонд соціального розвитку "Наше майбутнє", було презентовано результати проекту "Впровадження інноваційного підходу роботи з дітьми з поведінковими та емоційними розладами на основі міжнародного досвіду".

Проект виконувався з вересня 2009 р. по березень 2010 р. за фінансової підтримки Міжнародного Фонду "Відродження", організаційно-методичної допомоги Угорського Фонду Пресслі Рідж і Донецького міського благодійного фонду «Доброта».

До реалізації проекту були залучені педагоги, психологи і школярі понад 20 навчальних закладів Донецького регіону: загальноосвітніх шкіл, навчально-виховних комплексів, будинку дитячої та юнацької творчості, професійного училища та ін.

Проект спрямований на впровадження та адаптацію в навчальних закладах Донецького регіону унікальної програми по роботі з проблемними дітьми та підлітками, розробленої американською громадською організацією Пресслі Рідж.

Для педагогів шкіл - учасників проекту було організовано декілька навчальних заходів (семінари, тренінги, стажування), спрямованих на ознайомлення з цією моделлю. Вчителі, вихователі та психологи отримали можливість вивчити інноваційні методи, в основу яких покладено 175-річний досвід роботи з дітьми, що мають поведінкові та емоційні розлади. Кілька навчальних закладів Донецька та Горлівки вже почали з успіхом застосовувати вивчені техніки в своїх класах і поширювати цей досвід серед колег.

В результаті впровадження моделі Пресслі Рідж в окремих класах шкіл, педагоги відзначають значні поліпшення, як успішності, так і поведінки дітей. Школярі стали виявляти більше інтересу до навчання, навчилися правильно ставити перед собою цілі і досягати їх, поліпшили відносини з вчителями і ровесниками. Педагог Горлівського вищого училища Грошова А.І. зауважила: «Сталося зміна ставлення до навчання не тільки з боку учнів, але і з боку батьків. Багато хто став сприймати училище не як «відстійне місце», що дозволяє отримати елементарну професію, а як перший крок до здобуття вищої освіти. Активізувалася робота батьківського комітету. Покращилася успішність, з'явилися нові хорошисти. Різко змінилася поведінка учнів, які раніше вели себе не зовсім коректно».

Крім позитивної оцінки результатів впровадження моделі, представники шкіл також зазначили проблеми, з якими доводиться стикатися при адаптації підходу. Проблеми пов'язані з організацією цього процесу, мотивацією педагогічних колективів до цієї роботи, дефіцит підтримки з боку адміністрації.

Для ознайомлення широкої громадськості з результатами проекту проведена цілеспрямована інформаційно-фандрейзингових кампанія: створена спеціальна сторінка на сайті www.dobrota.donetsk.ua; організовано виступ учасників проекту на місцевому радіо і телебаченні; серед навчальних закладів Донецького регіону поширені буклети з інформацією про проект.

Крім того, залучено пожертвування на підтримку проекту від 15 комерційних структур на загальну суму понад 5 тис. грн., Що дозволило придбати канцелярське приладдя, ранці, іграшки, диски, квитки в дельфінарій і кінотеатр та інші предмети, призначені для заохочення школярів. Таким чином, крім матеріальної підтримки відбулося справжнє визнання громадою важливості проекту шляхом партнерської участі в ньому.

Керівник проекту Мар'яна Русанюк зазначила: «.. в найближчому майбутньому планується розширити коло навчальних закладів, в яких буде впроваджуватися програма Пресслі Рідж».

Джерело: civicua.org


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 24 25 26 27 28
29 30 31