23. 04. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Все про мобілізацію-2015: хто підлягає призову і кого не візьмуть в армію

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

АиФ.иа відповідає на шість головних питань про призов у Збройні сили України-2015
Україна продовжує нарощувати внутрішні війська і зміцнює обороноздатність. Країна готується до четвертої хвилі мобілізації, яка вже схвалена Верховною Радою 15 січня народні депутати проголосували за впровадження указу президента Петра Порошенко «Про часткову мобілізацію». АиФ.иа розбирався, кого покличуть до лав Збройних сил України і коли розпочнеться мобілізація.mobilizaciyu
Три хвилі мобілізації в Україні в 2015 році 

http://static1.repo.aif.ru/1/e9/317397/53c354944242848fe4f5e428dc1ca547.jpg


Коли розпочнеться мобілізація

Потреба в посиленні військового резерву назрівала вже давно. Після трьох хвиль мобілізації заговорили про четвертою, яку поділили на три етапи. Закон України «Про часткову мобілізацію» від 14 січня 2015 року набуде чинності в день його опублікування. Зараз документ пройшов стадію підписання президентом і схвалення у Верховній Раді. Залишилося дочекатися його оприлюднення у парламентському виданні «Голос України».

Міністр оборони Степан Полторак вже запевнив всіх, що мобілізація стартує вже з 20 січня і триватиме до вересня (всього 210 днів). Вона пройде трьома етапами: з січня по квітень, з квітня по червень і з червня по вересень. Київ планує призвати близько 100-104 тис. осіб.
Новина по темі
Верховна Рада схвалила проведення трьох хвиль мобілізації в 2015 році

Чому знову мобілізують

По-перше, щоб дати можливість тим, хто вже довгий час воює на сході України, повернутися до своїх родин. Основна мета нової мобілізації - це ротація військ в зоні проведення антитерористичної операції. Особовий склад, покликаний в армію під час першої мобілізації (нагадаємо, це був березень-травень 2015 року), буде звільнений зі служби, а на зміну йому прийдуть нові сили.

По-друге, влада планує створити військовий резерв і підрахувати точну кількість людей, здатних воювати. У Міністерстві оборони пообіцяли не відправляти на Донбас військових строкової служби. Спочатку вони пройдуть військову підготовку в навчальних центрах, після чого замінять строковиків в пунктах постійної дислокації частин ЗСУ - в резерві і службах тилу.
В яких регіонах пройде мобілізація

У всіх регіонах України, крім тих територій, які тимчасово не перебувають у підпорядкуванні Києву - Крим і деякі населені пункти Донецької і Луганської областей. Але якщо на окупованих територіях знайдуться добровольці, які б хотіли виступити на захист вітчизняного прапора, їм теж можна буде брати участь у мобілізаційної кампанії.

Мобілізація буде проходити рівномірно по областях. У Генштабі розповіли, що навантаження на регіон не буде перевищувати 0,5%. Цей критерій враховувався і під час попередніх черг мобілізації.
Новина по темі
ВР дозволила надавати працівникам у зоні АТО безстрокові відпустки

Хто потрапляє в список мобілізованих

Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав основні категорії населення, які потрапляють під мобілізацію в 2015 році. Перші - це патріотично налаштовані українці, які самі зголосилися захищати Батьківщину. Другі - люди, які професійно підготовлені, щоб брати участь в бойових діях. Треті - безробітні, які перебувають на обліку в Міністерстві соціальної політики.

Крім цього, будуть покликані ті ж категорії громадян, що і в попередніх чергах кампанії з мобілізації - придатні до несення служби (чоловіки 25-60 років). В цьому році призову підлягають і жінки від 25 до 50 років, але не всі, а тільки польові лікарі і техспециалисты.

15 січня стало відомо, що народних депутатів теж хочуть відправляти на військову службу. Так, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким знімається обмеження на призов до ЗСУ для парламентаріїв.
Новина по темі
Жінки у віці до 50 років підлягають мобілізації - Генштаб

Хто не підлягає призову

Поза списку призовників виявляться ті українці, які за законом звільняються від військової служби. В Україні таких категорій налічується сім:
особи, які за станом здоров'я не можуть служити в армії;
священнослужителі релігійних організацій, офіційно зареєстрованих;
батьки, які виховують 3 і більше дітей до 18-річного віку;
студенти та аспіранти денної форми навчання;
військові, заброньовані державою на період мобілізації;
люди, зайняті постійним доглядом за якою-небудь особою;
жителі територій України, не підконтрольних Києву.
Які будуть зарплати

У Генштабі запевняють, що військові в зоні АТО будуть отримувати збільшену у два рази зарплату, яку на даний момент виплачується представникам Збройних сил України. Нагадаємо, що до жовтня 2013 року, за даними заступника міністра оборони України Петра Мехеда, зарплата рядового складу військової служби за контрактом становила 5,7-8,4 тис грн, сержантів і старшин-контрактників - від 6,7-12,4 тис. грн, а офіцерів - 9,3-16,7 грн. У жовтні Кабмін постановив збільшити оклад українських військовослужбовців на 100%.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< січня 2015 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 31