19. 01. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Атестацію робочих місць – під контроль профспілок

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Учасники чергового засідання Президії Тернопільської обласної ради профспілок розглянули низку актуальних питань профспілкової роботи.

У зв’язку з тим, що рішенням Президії Федерації профспілок України у 2010-2011 роках проводиться колективна Акція ФПУ під гаслом "Атестацію робочих місць – під контроль профспілок" на зібранні йшла ділова і зацікавлена розмова про посилення роботи профспілкових організацій області у цій важливій справі. Наголошувалося, що проведення колективної Акції ФПУ сприятиме активізації роботи профспілкових організацій щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці та усунення порушень вимог законодавства про атестацію робочих місць за умовами праці.

Одним із важливих чинників ефективного і якісного проведення цієї роботи є дієва співпраця профспілкових організацій із державними наглядовими органами та зацікавленими структурами області. Про спільні точки прикладання зусиль у цьому плані йшлося у виступах запрошених на засідання президії заступника головного державного санітарного лікаря області Богдана Марківа, заступника начальника управління праці та зайнятості населення облдержадміністрації, головного державного експерта з умов праці Ігоря Хаварівського, заступника начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України в області Олександра Казанцева.        З розглянутого питання прийнято постанову, у якій для профспілкових організацій визначено низку конкретних заходів, реалізація яких сприятиме забезпеченню дієвого громадського контролю за своєчасним і якісним проведенням роботодавцями атестації робочих місць за умовами праці.

Затверджено склад координаційної ради для організаційно-методичного здійснення в області колективної Акції ФПУ. Для профактиву буде видруковано  спеціальний випуск інформаційного бюлетеня обласної ради профспілок "Атестація робочих місць за умовами праці".

На порядок денний засідання президії виносилося ще одне, не менш важливе питання – про стан оплати праці у колективах автомобільного транспорту та шляхового господарства та дії профспілок щодо його покращення. Увага присутніх при цьому зверталася на проблемах автопідприємств, які негативно позначаються на їх функціонуванні та, зокрема, на оплаті праці працівників. Це, передусім, невчасне повернення державних субвенцій за виконані роботи з пільгового перевезення пасажирів. На 1 січня 2010 року заборгованість автотранспортним підприємствам області за субвенціями склала 1649 тис. грн. Через непорозуміння з місцевими райдержадміністраціями щодо розподілу субвенцій та маршрутів автоперевезень окремі автопідприємства  опинилися у вкрай важкому становищі. Загалом заборгованість із заробітної плати на підприємствах автотранспорту та шляхового господарства, що входять до обласної організації галузевої профспілки, на 1 березня ц.р. досягла майже 1,7 млн. гривень і продовжує зростати.

Під час вивчення спеціалістами обласної ради профспілок питання оплати праці працівників автопідприємств виявлено низку порушень роботодавцями норм трудового законодавства та вимог Генеральної і галузевої угод щодо колективно-договірного регулювання у сфері соціально-трудових відносин.

Враховуючи вищенаведене, президія обласної ради профспілок визнала стан оплати праці у трудових колективах автомобільного транспорту та шляхового господарства області незадовільним. З метою його покращення первинним профспілковим організаціям автомобільного транспорту та шляхового господарства рекомендовано вжити ряд дієвих заходів. Зокрема, у випадках порушень прав на оплату праці та виникнення загрози масового вивільнення працівників діяти відповідно до методичних рекомендацій ФПУ та ініціювати вступ у колективний трудовий спір.

Президія обласної ради профспілок звернулася до обласної державної адміністрації з пропозицією забезпечити повне та своєчасне відшкодування державних субвенцій автотранспортним підприємствам за виконані роботи з пільгового перевезення пасажирів; відповідно до умов Регіональної угоди між обласною держадміністрацією, організацією роботодавців області та обласною радою профспілок на 2006-2009 роки сприяти розвитку базових автотранспортних підприємств у районах та здійснити інші заходи, які сприятимуть нормалізації роботи автопідприємств.

Учасники засідання обговорили також питання про участь профспілок області у здійсненні заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, про обласну літню спартакіаду серед команд трудових колективів виробничої і соціальної сфер та інші.

Джерело: Федерація профспілок України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2012 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29