15. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Андрій Рева: Ситуація на Донбасі була б давно розв'язана, якби це була лише внутрішньо українська проблема

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та тих громадян України, які залишились мешкати на тимчасово окупованій території Сходу України, стали темою зустрічі Послів дипломатичних місій країн „Великої сімки” із Міністром соціальної політики Андрієм Ревою.

Країни „Великої сімки” на круглому столі в Міністерстві представляли Й.В. Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні; Ясухіро Ікута, другий секретар Посольства Японії в Україні;. Хелен Фейзі, Тимчасовий повірений у справах Посольства Великобританії в Україні;. Стівен Лойст, радник з гуманітарних Посольства Великобританії в Україні;. Джоель Meльхіорі, заступник Голови Місії Посольство Італії в Україні;. Джоанна Вагнер, координатор з надання допомоги Посольства США в Україні; . Джон Робінсон, співробітник з економічних питань Посольства США в Україні;. Хуана Мера Кабелло, начальник відділу економічного співробітництва, соціального та регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні;. Вольфганг Біндсайль, Тимчасовий повірений у справах Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні; Ірина Кернер, перший секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні.

Окрім очільника Міністерства на зустрічі з поважним гостями від української сторони були присутні: перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська; заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко; директор Департаменту аналітичного та організаційного забезпечення діяльності керівництва Сергій Бичков; директор Департаменту ринку праці та зайнятості Сергій Кікіна; начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Любов Черська; заступник начальника Управління міжнародних зв`язків Олена Головата та ін..

Як зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Й. В. Шігекі Сумі, метою співпраці з Урядом, загалом, та Міністерствами, зокрема, представників країн „Великої сімки” є координація діяльності в допомозі Україні у вирішенні воєнного конфлікту на Донбасі. І в цьому розрізі „Велика сімка” переймається також і соціальними питаннями.

Міністр Андрій Рева зазначив, що сьогодні ні в кого немає сумніву щодо присутності російських військ на Донбасі. Більше того, там проти нашої країни воюють високопрофесійні військові російської армії.

„Ситуація на Донбасі була б давно розв’язана, якби це була лише внутрішньо українська проблема, - зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева. – На окупованих територіях не дотримуються фундаментальні права людини: право на життя, особисту безпеку, власність, на соціальний захист. Ми постійно перебуваємо в режимі пошуку виходу із проблемних моментів у розрізі соціальних виплат ВПО. Але загалом, щодо мешканців Донбасу, то тут є дві окремі проблеми. Перша, це проблема ВПО, котрі мешкають на підконтрольній Україні території. І друга – ситуація з тими, хто залишився на окупованих ворогом територіях. І остання повинна вирішуватись так, як це прописано в Мінських домовленостях. Соціальні права на Донбасі мають відновлюватись разом із іншими вищезазначеними фундаментальними правами людини. Ці проблеми мають конфліктні складові й ми вирішуватимемо їх в рамках законодавства та співпраці з громадськими організаціями”.

Координатор з надання допомоги Посольства США в Україні Джоанна Вагнер зазначила: „ Ми разом з вами тужимо за кожним убитим українцем, але втрати терплять і ВПО, а це розриває цілісну тканину України. Вважаю, що виходом для вас є дотримання і надалі Мінських угод. Також ми визнаємо, що ви намагаєтесь знайти рішення для полегшення ситуації переселенцям. Водночас ті, хто залишився за межею розмежування кажуть, що дуже потребують підтримки української держави”.

Міністр Андрій Рева зазначив, що Міністерство має намір вийти з певною ініціативою щодо можливості підтримки й захисту українців, котрі мешкають на окупованих територіях. Також українська влада закликає переїжджати мешканців окупованого Донбасу на підконтрольну територію.

„Але Уряд самотужки не зможе вирішити проблеми на окупованих територіях, - сказав Міністр соціальної політики. - Необхідно, щоб до цього певними винесеними й прийнятими рішеннями підключились і депутати Верховної Ради”.


Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< липня 2012 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31