12. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Україна звертається до ОБСЄ зробити все можливе для забезпечення доступу до місць незаконного утримання громадян на тимчасово окупованій території

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Про це зазначила директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталка Федорович на конференції „Протидія насильству щодо жінок в регіоні ОБСЄ”, яка відбулась у м. Відні.

Протидія насильству щодо жінок та дівчат є важливим напрямом діяльності ОБСЄ, оскільки це є одним з найбільш серйозних і широко поширених порушень прав людини та однією з головних перешкод на шляху їхньої участі в усіх сферах життя.

Серед ключових пунктів Плану дій ОБСЄ з підтримки ґендерної рівності – просування законодавчих ініціатив та створення установ; боротьба з впливом поширення стрілецької зброї та легких озброєнь на масштаби насильства щодо жінок; розширення можливостей для розслідування сексуального насильства, торгівлі та експлуатації жінок; боротьба з ґендерними стереотипами, які сприяють поширенню насильства по відношенню до жінок.

Під час заходу представники уряду, правоохоронних органів, міжнародних організацій, польових операцій ОБСЄ, а також громадянського суспільства з регіону ОБСЄ обговорили питання запобігання насильства щодо жінок з метою відновлення домашньої безпеки та боротьби з насильством, у тому числі підтримки постраждалих від ґендерно зумовленого насильства та боротьби з безкарністю.

У своєму виступі Наталка Федорович повідомила про послідовні системні кроки Уряду України на шляху запобігання та протидії насильству щодо жінок, орієнтовані на потреби конкретної людини, – завершальний етап підготовки України до ратифікації Стамбульської конвенції, приведення чинного законодавства у відповідність до її вимог, співпрацю з Міжфракційним депутатським об’єднанням „Рівні можливості”, міжнародними та громадськими організаціями.

Наталка Федорович наголосила, що однією із ключових проблем у запобіганні насильства стосовно жінок та дівчат є традиційний підхід, відповідно до якого домашнє насильство – це „сміття”, яке не слід „виносити із дому”. На початку липня стартувала інформаційна кампанія у Facebook під назвою „Я не боюсь сказати”. Тільки за три дні акції близько 3-х тисяч жінок та дівчат повідомили про скоєне по відношенню до них насильство впродовж їхнього життя.

„Продовженням наших зусиль у цьому напрямку є проведення робочої зустрічі з метою розробки плану проведення інформаційної кампанії на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Важливо, що ініціатором цієї зустрічі є Міжфракційне депутатське об’єднання „Рівні можливості”, при якому діє дві громадські ради – зі сприяння ратифікації Стамбульської конвенції та сприяння виконанню резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” – повідомила Наталка Федорович.

В Україні ще у 2001 році було прийнято закон „Про протидію насильства в сім’ї”. Виходячи із того, що прийняття стандартів Стамбульської конвенції є ключовим завданням Уряду України, підготовлено три законопроекти: „Про ратифікацію Стамбульської конвенції”, „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо підсилення відповідальності за скоєння насильства.

Проблему насильства стосовно жінок, у тому числі сексуального, загострює незаконна окупація Російською Федерацією Криму та Донбасу. Конфлікт на Сході України має руйнівні наслідки для життя жінок та дівчат. Більшість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб становлять жінки та діти, які були змушені покинути свої домівки.

Як свідчать звіти миротворчої місії ООН з прав людини, а також Комісара Ради Європи з прав людини, найбільш критичною є ситуація щодо насильства стосовно жінок на територіях, які контролюються проросійськими бойовиками.

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей систематично порушуються права людини. Згідно звіту ООН на цих територіях проживає близько 2,7 млн. осіб.

Також здійснюється терор по відношенню до затриманих заручників, серед яких є жінки. До місць незаконного утримання заручників немає доступу міжнародним та громадським правозахисним організаціям.

У відповідь російській стороні Наталка Федорович наголосила на тому, що в Україні не громадянська війна, а Російська агресія; частина території Донбасу окупована російськими терористичними військами; в Україні, на відміну від Росії, немає незаконних місць утримання. Було процитовано низку заголовків статей щодо репресій по відношенню до тих, хто підтримує Україну: „У Москві поліція затримала росіян, які протестують проти війни з Україною”, „Російські правоохоронці масово затримують українців”, „В Росії без звинувачень затримали українця, який приїхав в гості до вагітної дівчини”.

Наприкінці свого виступу Наталка Федорович звернулася до ОБСЄ із закликом використати усі наявні ресурси та інструменти для моніторингу ситуації з порушенням прав людини на тимчасово окупованій території та припинення мародерства та насильства, які вчиняються Російською Федерацією.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31