19. 09. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Електронні послуги у будівництві - якісно новий рівень взаємодії громадян та бізнесу з органами держархбудконтролю

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

20 липня у Житомирі відбувся публічний семінар «Електронні послуги у містобудівній діяльності». В заході взяли участь представники Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Державного агентства з питань електронного урядування, Житомирської облдержадміністрації та міської ради, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, а також бізнесу та громадськості.

На сьогодні у будівництві впроваджено низку електронних послуг, якими громадяни та бізнес-структури можуть легко скористатися, а отже, розпочати та завершити будівництво он-лайн. Відповідні сервіси доступні на офіційному веб-порталі Держархбудінспекції та Єдиному державному порталі адміністративних послуг.
Під час семінару було презентовано онлайн-реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Ця електронна послуга, як і решта, дає можливість зекономити час і зусилля та є доступною 24 години на добу/сім днів на тиждень.

Крім того, електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками зменшують ризик допущення помилок при їх заповненні. Значно пришвидшується і процес розгляду документів від суб’єктів звернення, результати надання послуги направляються заявнику також у електронному вигляді. Ще одна перевага сучасних інформаційних технологій – максимальна прозорість та унеможливлення будь-яких корупційних чинників.

«При електронному врядуванні мінімізується вплив чиновника, спрощується процедура для людей. Не потрібно стояти у чергах та збирати купу довідок. Це абсолютно новий та якісний рівень обслуговування громадян», – відзначив заступник голови Житомирської облдержадміністрації Олексій Ясюнецький.

Заступник Голови Державного агентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб зауважив: «Сфера будівництва залишається непростою і дуже гаряча дискусія семінару це підтверджує. Але, головне, що учасники відмітили важливість автоматизації цих процесів та чекають на розвиток існуючих й нові е-послуги. А плани в нас дуже амбіційні. Серед найближчих - реєстрація повідомлення про початок без участі чиновника! Це буде перша така е-послуга».

Враховуючи зміни у містобудівному законодавстві, що набрали чинності 10 червня поточного року, дещо змінилися процедури оформлення дозвільних документів. Про новації розповів директор Департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергій Шевченко: «Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» передбачено перехід від категорій складності об’єктів будівництва до класів наслідків, від триступеневої дозвільної системи до двоступеневої – повідомлення і дозвіл. Саме об’єкти незначного класу будуються на підставі повідомлення, а це біля 80% будівництв України. Для середнього і значного класу обов’язковим є отримання відповідного дозволу та проходження будівельної експертизи. Це усуває можливість для маніпуляцій з категоріями складності та відповідно зведення незаконних забудов».

Сергій Шевченко звернув увагу присутніх і на підвищенні рівня відповідальності як забудовників, так і посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю за прийняті рішення та видані дозволи.
Також Закон передбачає потужні механізми захисту порядних забудовників та скорочення кола бюрократичних процедур, що разом з електронним урядуванням дає «зелене світло» для якісного розвитку галузі.

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< липня 2011 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31