16. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Геннадій Зубко доручив пришвидшити роботу з реструктуризації боргів підприємств тепло- та водопостачання

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Сьогодні у вкрай незадовільному стані виконання закону № 1730 щодо реструктуризації боргів теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії. 214 підприємств теплопостачання і водопостачання включені у Реєстр щодо реструктуризації заборгованості. Сума пені, штрафних і фінансових санкцій, що підлягає списанню згідно з законом, складає 6,4 млрд грн. Лише 35 підприємств уклали договори реструктуризації з НАК «Нафтогаз України». Тож хочу наголосити, що всі підприємства ТКЕ повинні прискорити процедуру підписання договорів і розпочати процедуру реструктуризації. Про це під час селекторної наради щодо підготовки до нового опалювального сезону наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, це дасть можливість зрозуміти, що підприємства вже почали рухатися в напрямку реструктуризації своєї заборгованості, як відбуватимуться розрахунки з НАК «Нафтогаз України», які кризові ситуації чекають підприємства ТКЕ у разі затримки з отриманням номінації на постачання газу для виробництва теплової енергії перед опалювальним сезоном.

«Ще раз нагадую і наголошую: часу залишились дуже мало на підготовку до опалювального сезону. І сьогодні одним із головних завдань для місцевого самоврядування та підприємств ТКЕ є саме договірна робота. Всі проблемні питання, які виникають, можна розв’язати – потрібно лише комунікувати між собою й кожному відповідально виконувати свій функціонал», – зазначив Геннадій Зубко.

Щодо фінансової дисципліни комунальних підприємств, урядовець наголосив, що за накопиченими боргами в кожному випадку стоїть конкретний орган місцевого самоврядування. Адже централізоване теплопостачання і водопостачання на сьогодні є власністю громади.

За словами Геннадія Зубка найбільші борги комунальних підприємств за спожиту електроенергію у Харківській, Донецькій, Луганській, Тернопільській областях і в м. Київ.

За інформацією НАК «Нафтогаз», теплопостачальні підприємства отримали відшкодування по пільгах та субсидіях у розмірі 3,9 млрд грн. За словами Віце-прем’єр-міністра, за рахунок цих коштів можна поліпшити ситуацію з розрахунками підприємств за спожитий природний газ. На селекторній нараді Віце-прем’єр-міністр доручив регіонам провести координаційні наради за участі міських голів та керівників комунальних підприємств для вирішення всіх існуючих проблемних питань та активізації договірної роботи з НАК «Нафтогаз» для того, щоб вчасно отримати номінації на поставки газу.

Служба Віце-прем'єр-міністра України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2013 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30