20. 04. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Павло Розенко: Прогрес в українсько-польському діалозі щодо історичних питань є і він очевидний

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко наголошує, що з українсько-польського діалогу з історичних питань вдалося прибрати емоції і політичні спекуляції. Про це він заявив журналістам у Луцьку.

«Щодо українсько-польського діалогу з історичних питань, то тут є прогрес і він очевидний. З часу нашої першої зустрічі з польськими колегами, яка відбулася в лютому цього року, ми констатуємо, що вдалося прибрати емоції і політичні спекуляції, в тому числі у ЗМІ, навколо непростих питань історичної правди. Все-таки градус емоційності нам вдалося зняти в обох країнах», - сказав він.

«Також хочу відзначити, що ми вже краще розуміємо один одного. Польська сторона абсолютно чітко розуміє, чого прагне Україна і є розуміння необхідності рухатися по тому колу питань, які ми озвучили у лютому, і ніхто не збирається зациклюватися на питанні проведення спільних ексгумаційних робіт», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що рішення польської влади щодо необхідності розгляду змін до польського закону про Інститут національної пам’яті Конституційним судом Польщі продемонструвало те, що сама польська влада визнала, що при прийнятті цього закону були допущені помилки. «І деякі з них вже виправлені. Питання, що турбує Україну, наразі залишається предметом розгляду КС Польщі і ми, безумовно, чекаємо його офіційного роз’яснення. Позиція України тут чітка і однозначна. Її висловлював і Президент України, і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів: такі зміни до польського законодавства можуть призвести до порушення прав українців, які проживають або працюють у Польщі, лише через те, що трактування історії в українців буде трішки іншим, ніж у польської еліти. Це необ’єктивні критерії і ми про це неодноразово говорили польським колегам. І хоча, безумовно, це повноваження виключно польської сторони, ми і далі будемо говорити про необхідність внесення відповідних змін», - підкреслив Павло Розенко.

«Зараз ми уважно стежимо за тим, як реально починає діяти закон. Ми відстежуємо будь-які сигнали і жодним чином не допустимо порушення прав українців в жодній точці світу, в тому числі і в Польщі», - наголосив він.

Служба Віце-прем'єр-міністра України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31