25. 09. 2022
Тел.: +38(093) 317 92 91
home1 search contacts

Марина Лазебна привітала старт нового міжнародного проекту «Право на сім’ю»

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Міністр соціальної політики Марина Лазебна привітала старт нового міжнародного проекту «Право на сім’ю: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей в Албанії, Білорусі, Вірменії, Північній Македонії та Україні» і висловила подяку Федеральному міністерству економічного співробітництва та розвитку Німеччини, за підтримки якого Україна стала однією з 5 країн - учасниць цього проекту.

Проект реалізовуватиме Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» до 2025 року у шести громадах Київської, Луганської та Запорізької областей.

«Мета проекту повністю відповідає пріоритетам Уряду України та Міністерства соціальної політики: зберегти родину для дитини через ефективну превенцію та розвиток родинно-орієнтованих послуг у громаді.

Сьогодні держава підтримує доходи сімей з дітьми через 10 видів цільових соціальних допомог, пов’язаних з охороною дитинства, якими охоплено на сьогодні близько 1,9 мільйона сімей з дітьми. Але не менш, а подекуди і більш важливою підтримкою є розвиток соціальних, освітніх, реабілітаційних, медичних послуг, які діти та родини з дітьми можуть отримувати відповідно до своїх потреб у громаді, якнайближче до місця проживання.

Для того, щоб допомогти родині у скрутному становищі, часто достатньо задовольнити одну ключову її потребу: допомогти працездатним членам родини знайти роботу, організувати денний догляд для літніх, дати можливість перепочинку батькам дітей з інвалідністю або допомогти працевлаштуватись члену родини з інвалідністю, забезпечивши супровід на робочому місці.

Такі послуги виводять родини з кризи або стану бідності, родини стають економічно незалежними, спроможними, і це точно зменшує рівень соціального сирітства, домашнього насильства та інших соціальних проблем.

І якщо раніше розуміння важливості превенції та роботи з родинами більшою мірою відбувалось на словах або «на папері», то протягом останніх двох років відбулися довгоочікувані і, я сподіваюсь, незворотні зміни. В першу чергу, в усвідомленні громадами своєї відповідальності за добробут мешканців», - наголосила Марина Лазебна.

Міністр підкреслила, що Уряд розширює інструменти для допомоги громадам.

«Мінсоцполітики розробило 28 стандартів надання соціальних послуг. Цього року плануємо додати ще 6.

З цього року відбувається впровадження комплексної послуги раннього втручання, яка допомагає запобігти інвалідизації та інституціоналізації дітей.

Уряд запровадив новий інструмент для виведення сімей зі стану бідності - бюджетну програму «Рука допомоги», яка допомагає активним малозабезпеченим безробітним відкрити власну справу. Громада, використовуючи цю програму, зможе отримати нових платників податків та робочі місця замість малозабезпечених родин, які потребують допомоги.

Ми розширили можливості використання субвенції на розвиток сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт. Кошти цієї субвенції відтепер можна використовувати і на побудову малих групових будинків для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Вдесятеро збільшили на цей рік обсяг фінансування у державному бюджеті, яке громади можуть отримати на розвиток найбільш затребуваних соціальних послуг, в першу чергу, послуг для родин з дітьми. Ми також розширили механізми, через які громади можуть використати ці кошти», - розповіла урядовець.

Марина Лазебна закликала під час реалізації проекту звернути увагу на загальні «профілі» областей учасників проекту щодо захисту прав дітей та розвиток сімейних форм виховання.

«Ми впевнені, що у такому партнерстві проект дасть змогу напрацювати дієві зміни до законодавства, швидко та ефективно впровадити їх у життя. Я точно знаю, що якщо центральна та місцева влада будуть усвідомлювати кожен свою відповідальність та працювати спільно з громадським сектором та міжнародними партнерами над розвитком якісних соціальних послуг, то ми швидше зробимо нашу країну кращим місцем для життя», - резюмувала Міністр.

Довідково

Наразі в територіальних громадах працюють майже 4 тисячі фахівців із соціальної роботи, за рік їхня кількість зросла на третину. Майже всі громади створили служби у справах дітей.

До Реєстру надавачів соціальних послуг внесено інформацію про майже 4 тисячі надавачів (як державних, комунальних, так і недержавних).

Протягом року соціальними послугами охоплено майже 2 мільйони людей, в тому числі 400 тисяч сімей, які перебували у складних життєвих обставинах.

Міністерство соціальної політики України


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< січня 2022 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30
31