23. 04. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Всеукраїнські збори представників профспілкових організацій підтримали позицію СПО профспілок щодо проведення пенсійної реформи

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

31 січня у Будинку спілок відбулися Всеукраїнські  збори представників профспілкових організацій з обговорення проведення пенсійної реформи в Україні.

Збори пройшли під головуванням Голови ФПУ, народного депутата В.Г. Хара, за участю Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С.Л. Тігіпка, керівників центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Інституту демографії та соціальних досліджень тощо.

Учасники зборів у своїх виступах зокрема зазначили:  пенсійна реформа в Україні, започаткована з кінця 90-років, провадиться безсистемно та без врахування життєво важливих інтересів трудящих і пенсіонерів.

Позитивні зміни, започатковані в 2003-2004 роках, а саме підвищення

мінімальної пенсійної виплати до прожиткового мінімуму понад 12 мільйонам пенсіонерів, введення в дію Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», збільшення коефіцієнту страхового стажу були знівельовані подальшим обмеженням пенсійних прав, зменшенням рівня забезпечення пенсіонерів, посиленням так званої  «зрівнялівки».

Черговим прикладом безсистемного підходу стало внесення Урядом до Верховної Ради України законопроекту "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (реєстр. 7455 від 13.12.2010р.).

Законопроект, за оцінкою профспілкових експертів, не пов'язаний з Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та напрацьованою сторонами соціального діалогу і затвердженою Урядом в 2009 році Концепцією подальшого проведення пенсійної реформи, яка є єдиним державним документом, що визначає перспективу реформи до 2017 року.

Основним завданням першого етапу реформи на період до 2013 року Концепцією визначено не термінове запровадження обов'язкового накопичувального рівня, а фінансова стабілізація солідарної системи по основних напрямах: значне збільшення і легалізація заробітних плат та відновлення соціальної справедливості у призначенні пенсій залежно від трудового внеску кожного пенсіонера.

Через численні пільги зі сплати страхових внесків, масштабні ухилення від їх сплати, заниження та умисне виведення роботодавцями у "тінь" заробітних плат, низький рівень зарплати Пенсійний фонд України недоотримує десятки мільярдів гривень надходжень, які держава змушена компенсувати за рахунок платників податків. Викликаний цим дефіцит бюджету Пенсійного фонду та вимоги Міжнародного валютного фонду стали причиною внесення даного законопроекту.

Однак замість знаходження джерел наповнення Пенсійного фонду автори законопроекту обрали найлегший шлях - зменшити доступ до отримання пенсій за рахунок підвищення пенсійного віку жінкам, збільшення нормативного пенсійного стажу, значного погіршення забезпечення більшості пенсіонерів, у тому числі працюючих.

Тривалий час не вирішуються гострі, суспільне резонансні перекоси у перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, людям щомісяця не доплачуються сотні гривень, а з Пенсійним фондом судяться сотні тисяч пенсіонерів.

Щорічне підвищення пенсій у п'ять разів відстає від темпів росту середньої заробітної плати, що призводить до стрімкого їх знецінення.

Пропозиція щодо поспішного підвищення пенсійного віку жінкам з 55 до 60 років явно передчасна і не супроводжується заходами з забезпечення зайнятості осіб передпенсійного віку та молоді.

В ухваленій наприкінці слухань резолюції зокрема зазначається: «Учасники зборів наголошують, що навіть за нинішнього стану економіки України є всі підстави для ліквідації дефіциту Пенсійного фонду без змін до законодавства, спрямованих на погіршення пенсійного забезпечення громадян. Насамперед, за рахунок масштабної легалізації фактичних трудових відносин, детінізації та значного підвищення заробітної плати, що може, за розрахунками профспілок, забезпечити понад 70 мільярдів гривень додаткових надходжень до Пенсійного фонду.

Всеукраїнські збори представників профспілкових організацій підтримали позицію Спільного представницького органу профспілок і вимагають від Кабінету Міністрів України:

- відкликати з Верховної Ради України законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (реєстр. 7455 від ІЗ.12.2010р.) та невідкладно приступити до формування разом із соціальними партнерами комплексних заходів з забезпечення пенсійної реформи на основі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Концепції подальшого проведення пенсійної реформи;

- розробити і затвердити в І півріччі ц.р. програму реформи заробітної плати до 2015 року, спрямовану на максимальну легалізацію заробітних плат, значне збільшення фонду оплати праці, як бази для нарахування пенсійних внесків, за рахунок підвищення частки оплати праці у затратах підприємств на виробництво продукції до рівня 20-25 відсотків;

- відновити практику розробки державних програм зайнятості населення, розробити за участю соціальних партнерів в І півріччі 2011  р. та надати на схвалення   Верховною   Радою   України   таку   програму   на   2012-2015   роки, забезпечену відповідними механізмами реалізації та фінансовими ресурсами;

- забезпечити  щорічне  затвердження  балансу робочих місць  і трудових ресурсів як основи для планування зайнятості в Україні;

- забезпечити захист діючих робочих місць від ліквідації та гарантоване створення   в   2011   році   не  менше  680  тисяч  нових  робочих   місць,  як  це передбачено постановою Уряду від 8 вересня 2010 р. № 831;

- посилити   державний   нагляд   за   дотриманням   роботодавцями   вимог законодавства щодо обов'язкового укладання трудових договорів з працівниками та   виплати   заробітної   плати,   розширити   штат   і   повноваження   Державної інспекції з питань праці, належним чином забезпечити її роботу, створити умови для вільного застосування відповідних конвенцій Міжнародної організації праці №81 та №129».

Учасники зборів доручили Спільному представницькому органу всеукраїнських профспілок та профоб'єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні забезпечити контроль за виконанням даних вимог.

Департамент з питань соціального захисту апарату ФПУ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< лютого 2011 >
П В С Ч П С Н
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28