15. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Замість БТІ з'являться приватні фірми

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Більша частина довідок БТІ не потрібна, заявляє урядовий уповноважений з питань дерегуляції госпдіяльності Михайло Бродський.

"Ні для кого не секрет, що такі довідки - тільки можливість вимагати хабарі у людей, - каже Бродський. - Зараз, наприклад, якщо людина хоче продати свою квартиру, в якій він зніс стіну, то при отриманні інженерної довідки в нього зажадають зробити новий паспорт нерухомості. І тут починаються нескінченні походи по кабінетах, щоб зробити цей паспорт. Хоча та стіна ні на що не впливає і не несе загрози, так навіщо робити нові документи на квартиру? ".

Бродський також пропонує, щоб нотаріуси мали повний доступ до електронного реєстру. "Тоді людині не потрібно буде вистоювати черги, щоб отримати виписку з реєстру, а потім її нести нотаріусу для оформлення угоди, - говорить він. - Є в наших планах скасувати і перевірки пожежної служби. Людина сама може написати розписку, що у нього все в порядку. Але при цьому ми будемо суворо карати, якщо його обман виявиться. Він може сісти на 3-5 років до в'язниці ".

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ говорять, що ще готують пакет реформ. Джерело в міністерстві розповіло, що БТІ може перестати бути монополістом: "Є ідея узаконити приватні подібні структури. Тоді за споживача будуть боротися, якість послуг покращиться", повідомляє Сегодня.

Кияни вважають, що давно пора припинити беззаконня в БТІ, але сумніваються, що реформу доведуть до кінця. "Щоб отримати один папірець - виписку з реєстру для оформлення спадщини, - я витратив тиждень! - Обурюється киянин Андрій. - Те чергу величезна, то немає інспектора, то не всі ксерокопії приніс. З цим пора кінчати". А от киянка Олена сумнівається: "У БТІ все схвачено, і кінці йдуть нагору. Пошумить і заспокояться".

У БТІ кажуть, що не бояться реформ. Мовляв, це справа не одного дня, і працювати по-старому вони будуть ще довго: "Якщо ми вимагаємо довідки, значить, вони все потрібні, щоб переконатися в безпечному стані квартири".


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31