19. 06. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

На Дніпропетровщині пройшов ІІІ Всеукраїнський з'їзд сімейних лікарів

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

500 сімейних лікарів з усієї країни зібрались на Дніпропетровщині на Всеукраїнському з'їзді, оскільки область визначена Міністерством охорони здоров'я України як лідер у розвитку сімейної медицини та підвищенні якості медичного обслуговування. Про це повідомляють у прес-службі МОЗу.

"Сімейний лікар є ключовою фігурою в системах охорони здоров'я європейських країн. Зараз така модель реалізується і на Дніпропетровщині. Проведення подібних заходів сприятиме заохоченню сімейних лікарів до роботи у сфері первинної меддопомоги, таким чином покращенню доступності і якості медичної допомоги для жителів області", - зазначила начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

На ІІІ Всеукраїнському з'їзді сімейних лікарів зібралися керівники територіальних органів охорони здоров'я Дніпропетровської області, завідувачі та працівники кафедр сімейної медицини вищих медичних навчальних закладів України, головні лікарі міських і районних лікарень, сімейні лікарі, лікарі первинної ланки медицини з усієї України.

Від імені губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації В'ячеслав Задорожний привітав учасників з'їзду і вручив почесні грамоти кращим сімейним лікарям Дніпропетровщини. Він наголосив, що створення ефективної системи первинної меддопомоги на засадах сімейної медицини є пріоритетом у розвитку системи охорони здоров'я Дніпропетровщини в 2011 році. "В цьому році вже відкрито 59 закладів сімейної медицини, до кінця року в області працюватиме 379 амбулаторій сімейної медицини. Ми приділяємо особливу увагу підвищенню якості медичного обслуговування у сільських районах. У селах Дніпропетровщини в 2011 році кількість амбулаторій буде збільшена на 32%", - підкреслив В'ячеслав Задорожний.

Також В'ячеслав Задорожний зазначив, що в Дніпропетровській області системно вирішується питання підготовки кваліфікованих спеціалістів з сімейної медицини. "Цього року з місцевих бюджетів виділено більше 900 тис грн на підготовку 70 сімейних лікарів. Загалом за кошти державного та місцевих бюджетів цього року отримують спеціалізацію з сімейної медицини 96 лікарів", - додав він.

Завдяки системній роботі з розвитку первинного рівня медичної допомоги на Дніпропетровщині за 1,5 роки на 42% збільшена кількість сімейних лікарів.

У рамках з'їзду пройшли 14 пленарних і секційних засідань, майстер-класи та дискусії. На них були представлені лекції та доповіді провідних вітчизняних вчених. Основною темою з'їзду стало обговорення актуальних питань організації роботи сімейних лікарів. Зокрема, впровадження високих стандартів якості меддопомоги та розвиток системи первинної медичної допомоги на принципах сімейної медицини та проведення моніторингів стану первинної медико-санітарної допомоги.

Довідково: З кожним роком на Дніпропетровщині зростає кількість практикуючих сімейних лікарів. Наразі в області працює 350 лікарів загальної практики - сімейної медицини. Сімейними лікарями обслуговується 23% населення області, у тому числі сільського населення - 87,7%. У регіоні вже завершена робота по створенню центрів первинної медико-санітарної допомоги. На Дніпропетровщині створено 53 таких центри. Також на Дніпропетровщині проводяться заходи з залучення молодих фахівців для роботи на селі. Зокрема, розробляються регіональні програми стимулювання медиків, виділяється службове житло. Так, за 2010-2011 роки 59 медичних працівників отримали житло у Царичанському, Межівському, Софіївському та Синельниківському районах.

Суспільство і соціальна політика


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30
31