19. 06. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Василь Надрага: Подолання ґендерної нерівності в усіх сферах суспільного розвитку - невід'ємна частина державної політики України

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

У Києві розпочала свою роботу дводенна Міжнародна конференція „Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків в європейських країнах”. У ній взяли участь Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, перший заступник Міністра Василь Надрага, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Марія Юрікова, заступник Директора Представництва ПРООН в Україні Елена Панова, координатор Комітету міністрів Ради Європи за напрямом гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Тетяна Парву. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Торкнувшись питання втілення гендерної рівності у державному управлінні, Василь Надрага у своєму виступі на конференції заявив, що подолання нерівності в усіх сферах суспільного розвитку, ліквідація всіх форм дискримінації за ознакою статі, впровадження ґендерного підходу до всієї системи державного та суспільного життя стало невід'ємною частиною державної політики України. У зв’язку із проголошеним курсом євроінтеграції України ґендерне питання, що є пріоритетним в Євросоюзі, відразу набуло особливого значення у політичних процесах держави.

„Нині в Україні на інституціональному рівні створені засади для дотримання такої рівності. Не відстаємо від провідних країн світу і в питанні законодавчого забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Водночас важливою складовою національного механізму забезпечення ґендерної рівності є громадські організації, яких в Україні діє понад 500. Саме їхня діяльність наряду з діяльністю урядових структур розглядається як пріоритетний шлях реалізації моделі суспільства рівних можливостей в Україні”, - зазначив Василь Надрага.

Крім того, за його словами, велике значення для подальшого удосконалення національного механізму забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків має реалізація в Україні міжнародних програм і проектів. Це, наприклад, "Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні" ПРООН-ЄС, "Права жінок та дітей в Україні. Комунікаційний компонент" Ради Європи, "Посилення спроможності українських інституцій у переслідуванні торгівлі людьми та наданні допомоги жертвам", "Розбудова національного механізму перенаправлення в Україні", "Посилення спроможності установ, відповідальних за протидію насильству в сім'ї в Україні" ОБСЄ.

Отже, наголосив перший заступник Міністра соцполітики, Україна впевнено просувається сьогодні на шляху впровадження загальноєвропейської політики стосовно питань рівності. Водночас в Уряді визнають, що не всі проблеми у згаданій сфері ще вирішені. Вони і досі мають місце у суспільно-політичному житті, на ринку праці та пов’язані з рівнем доходів. Численні ґендерні невідповідності існують в соціально-демографічній сфері та стосуються стану здоров’я і тривалості життя населення, сфери сімейних правовідносин, проблем дискримінації та насильства в сім’ї, трудової міграції, торгівлі людьми  тощо.

Але влада робить кроки в напрямі виправлення ситуації, зауважив Василь Надрага. Так, за його інформацією, протягом січня-вересня 2011 року шляхом надання дотацій роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття працевлаштовано понад 17,0 тис. безробітних жінок; до професійного навчання було залучено 87,9 тис. жінок; допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримали майже 6,0 тис. безробітних жінок. Для жінок, які мають дітей віком до 6 років, одиноких матерів, які мають  дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів, на 2011 рік заброньовано майже 6,0 тис. робочих місць, на які протягом І півріччя 2011 року працевлаштовано 3,0 тис. безробітних жінок. У великих містах функціонують ґендерні центри, в яких проводиться робота з безробітними жінками щодо сприяння у працевлаштуванні.

У той же час Мінсоцполітики констатує, що діючі механізми та інструментарії забезпечення ґендерної рівності в Україні залишаються недосконалими. На жаль, досі в Україні спостерігається недостатній рівень представництва та участі жінок на рівні прийняття політичних і соціально-економічних рішень, а також в управлінні ресурсами. За показником розширення можливостей жінок Україна посідає 86 місце серед 182 країн світу. Спостерігається низький рівень представництва жінок (7,4%) у складі Верховної Ради України, при цьому, серед депутатів обласних рад – 12%, районних рад – 23%, міських рад – 28%, а на рівні сільських та селищних рад  – відповідно 51 % та 46%.

„Україна — молода демократія, нам лише 20 років. Але разом з тим Україна — древня Держава з більш як тисячолітньою історією на Європейському континенті, з багатими традиціями культури та толерантності, християнськими цінностями. У тому числі і в ставленні до жінок та дітей. Саме коли в Європі активно постали у порядку денному питання гендерної рівності, — Україна стала незалежною. І ми з самого початку інституціонально та законодавчо будували свою державу, спираючись на європейський досвід та новітні досягнення в царині гендерної рівності. І нині ми маємо щирий намір досягти ще більших результатів у цій сфері”, - запевнив Василь Надрага.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 27 28 29 30
31