21. 05. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Спрощення контрольної процедури на кордоні між Україною та Росією

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
У Харкові відбулася робоча зустріч Голови Державної митної служби Ігоря Калєтніка і Керівника Федеральної митної служби Росії Андрія Бєльянінова, в якій також взяли участь Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов і заступник Голови Харківської обладміністрації Василь Хома.

На відкритті засідання, Ігор Калєтнік наголосив, що тільки за 2012 це вже третя така зустріч. Причина такого інтенсивного спілкування керівників служб та експертів — наявність серйозного поля для співпраці. Адже Росія залишається для України провідним торговельно-економічним партнером. За 2011 рік товарообіг між нашими країнами склав 52 млрд. дол США (зростання в 1,5 рази). За 2011 рік через українсько-російський кордон пропущено 8,4 млн. транспортних засобів. Загальні обсяги пропущених вантажів за 2011 рік склали 111 млн. тонн (+10%).

«Бізнес дуже активно реагує на поліпшення умов підприємництва, інвестування. Тому, збільшення товарообігу — це, з одного боку хороший знак для митних служб, що ми рухаємося в правильному напрямку. А з іншого - це по-хорошому новий виклик для нас – спростити митні правила для ще більшого зростання взаємної торгівлі», –  зазначив Ігор Калєтнік.

Такі зустрічі — це можливість проговорити всі практичні аспекти виконання домовленостей Президентів України та Росії, а також реалізації двосторонніх міжвідомчих домовленостей, яких митники двох країн досягли, вивчивши потреби громадян у швидкому та комфортному перетині кордонів. На сьогоднішній день митними службами України і Росії робляться конкретні кроки щодо їх реалізації.

За прикладом поїзда № 1/2 «Київ – Москва», митний контроль потягу «Харків – Москва» проводиться також на станціях відправлення й прибуття, тобто без зупинки на кордоні. Під час зустрічі було запропоновано продовжити поширення цього досвіду на інші поїзда, зокрема, на черзі «Донецьк – Москва».

Митною службою України допрацьований проект Міжурядової угоди про уніфікацію пунктів пропуску за видами переміщуваних товарів. Пропонується зняти обмеження на переміщення окремих груп товарів через усі міжнародні автомобільні й залізничні пункти пропуску.

Розпочато реалізацію Протоколу про взаємне визнання окремих результатів митного контролю товарів і транспортних засобів. Виконання цього документа направлено на спрощення контрольних процедур на кордоні України та Росії.

Крім того, результати митного контролю, проведеного однією із митних служб, визнаватимуться іншою, що дозволить уникнути дублювання функцій та прискорить проходження кордону.

Митною службою України вже розроблено 4-сторонній Протокол про режим роботи пунктів пропуску. В ініціативному порядку синхронізовано початок і закінчення роботи безпосередньо в пунктах пропуску.

Ще один перспективний напрямок співпраці — попереднє повідомлення при виникненні надзвичайних ситуацій. Така система дозволяє на ранніх етапах отримувати інформацію про можливе виникнення черг в пунктах пропуску. Вона багаторівнева — залежно від складності ситуації вона може спрацьовувати на рівні начальників митних постів, начальників митниць та керівників служб.

Розроблено порядок інформування в мережі Інтернет про наявність черг транспортних засобів перед пунктами пропуску. Отже, громадяни, які планують поїздку, зможуть вибрати оптимальний маршрут виходячи із завантаження пункту пропуску.

В зв’язку з проведенням в Україні ЄВРО 2012 митні служби двох країн відпрацьовують механізм, який дозволить максимально спростити процедури при перетині кордону. Цілий ряд таких домовленостей уже існує між Україною та Польщею:

За такою ж схемою українські митники планують організувати роботу з російськими колегами. Наразі відпрацьована експериментальна технологічна схема спільного контролю у пункті пропуску «Куйбишеве – Дякове».

Тепер йдеться про визначення переліку пунктів пропуску, в яких можливе виділення смуг руху «ЄВРО 2012» для автобусів із організованими групами вболівальників і легкових автомобілів громадян. А також про організацію в період проведення чемпіонату виносних робочих місць для співробітників митниці в пунктах пропуску для проведення контролю та реєстрації транспортних засобів безпосередньо на смугах їх руху і збільшення в пунктах пропуску, в разі необхідності, кількості співробітників митних органів України та Росії.

«Ми пропонуємо, щоб під час чемпіонату наші експерти спільно проаналізували ефективність нововведень щодо процедур на кордоні. І якщо ми прийдемо до висновку, що вони можуть забезпечити, з одного боку, якісний контроль, а з іншого – швидкий пропуск через кордон, то такі процедури будуть впроваджені на постійній основі», – заявив Голова Держмитслужби.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< березня 2012 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30