21. 05. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Права на нерухомість фіксуватиме лише державна реєстраційна служба

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
З нового року в Україні буде запроваджено єдиний державний реєстр нерухомого майна, в якому буде зафіксовано речові права на нерухоме майно та їх обтяження. Реєстрацію здійснюватиме державна реєстраційна служба, а саме - її територіальні відділення на місцях. Реєстри ж іпотеки, заборон, правочинів та податкових застав більше не існуватимуть.

Про це на прес-конференції у четвер сказала перший заступник Голови Укрдержреєстру Інна Завальна.

«Наразі реєстрацію нерухомості яка розташована на земельних ділянках, здійснює БТІ, а реєстрацію прав на самі земельні ділянки здійснюють органи по земельних ресурсах. Що стосується обтяжень, то реєстрацію іпотеки, реєстрацію заборон, реєстрацію правочинів та реєстрацію податкових застав здійснюють нотаріуси. Таким чином ми бачимо розрізнені фрагменти існуючої системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Тому, був прийнятий відповідний закон і 1 січня 2013 року реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде здійснювати державна реєстраційна служба, а саме її територіальні відділення на місцях.

З цією метою буде запроваджено державний реєстр речових прав на нерухоме майно в якому власне вся інформація про права власності на земельні ділянки та про права власності на нерухомість, яка розташована на земельних ділянках, і їх речові права буде зосереджена в єдиному реєстрі. Реєстри які я перерахувала до цього припинять своє існування», - повідомила Інна Завальна.

Перший заступник Голови Укрдержреєстру, наголосила, що головною метою держави є побудова ефективної, дієвої, простої в обслуговуванні системи реєстрації прав на нерухоме майно.

Інна Завальська також додала, що громадяни, які матимуть бажання здійснити якусь трансакцію з нерухомим майном після 1 січня 2013 року, повинні будуть прийти до нотаріуса, який перевірить інформацію в існуючих реєстрах, перенесе її до нового реєстру та зареєструє за громадянином право власності. Така реєстрація буде здійснюватись безкоштовно.

«Власне реєстрацію прав на нерухоме майно, що були зареєстровані до 1 січня 2013 року відповідно до законодавства (яке діяло на момент реєстрації), і в разі бажання власника продати його, будуть здійснювати нотаріуси як спеціальні суб'єкти», - сказалала Інна Завальна.

Нагадаємо,16 березня 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно», який спрямований на створення в Україні єдиної системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, запровадження державного реєстру прав на нерухоме майно, тощо. Вказаним законом передбачено концептуальні зміни у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 1 січня 2013 року.

Ольга Чернишова, КИЇВ. 27 вересня 2012 року.

Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2012 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31