19. 09. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Санаторно-курортне оздоровлення – важливий аспект реабілітації інвалідів

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Про проблеми реабілітації потерпілих внаслідок трудового каліцтва та профзахворювання розповідає начальник відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Харцизську Донецької області Володимир Савчук: «Більше десяти років реалізується Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Саме на принципах найшвидшого і найповнішого відновлення працездатності потерпілого, здійснення комплексу заходів з його медичної, професійної та соціальної реабілітації будується система соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

В Україні існує чимала кількість соціальних служб, які працюють в сфері соціального захисту людей з обмеженими можливостями. Однак, тільки Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України забезпечує відшкодування матеріальної шкоди потерпілим, відновлення їх здоров'я та працездатності у повній мірі. За рахунок коштів Фонду здійснюється реалізація багатьох програм соціального захисту інвалідів.

Один із найважливіших напрямів реабілітації інвалідів – санаторно-курортне оздоровлення. Саме воно не тільки істотно доповнює медикаментозне лікування, а й часто використовується як самостійний, альтернативний спосіб лікування. Крім того, санаторно-курортне лікування, основою якого є тісне спілкування з природою, заповнює відчутний для більшості міських жителів дефіцит природного середовища.

Слід зауважити, що Україна має досить розвинену санаторно-курортну базу, яка володіє величезними внутрішніми реабілітаційними ресурсами. На жаль, відсутність регіональної моделі розташування реабілітаційних центрів із урахуванням медичного та санаторно-курортного потенціалу, виробничої спеціалізації, територіального показника регіону ускладнює реалізацію заходів щодо соціального захисту інвалідів.

З понад двох тисяч осіб, які перебувають на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Харцизьку, інвалідів – 914 чоловік. Але, з вісімдесяти двох потерпілих, оздоровлених минулого року в кращих санаторіях України, лише сім лікувались у санаторіях Донецької області – «Ювілейному» та «Слов'янському» (м. Слов'янськ). Протягом останніх трьох років не задовольняється повністю потреба у санаторно-курортному лікуванні в місцевих та регіональних санаторіях, які спеціалізуються на лікуванні захворювань органів дихання не туберкульозного характеру. Бажаючих оздоровитися там – велика кількість.

Вирішення цього нагального питання було би на користь потерпілим, яким для проходження лікування рекомендовано саме курорти м. Слов'янська. Більшості інвалідів, особливо із супутніми захворюваннями, труднощами з акліматизацією, важко витримати шлях й пристосуватися до умов реабілітації на Кримському півострові.

Цього року надійшло 86 заяв, видано вже 60 путівок переважно до санаторіїв АР Крим. Це «Полтава-Крим» (м. Саки ), «Гурзуфський» (смт. Гурзуф), «Горний» (смт. Лівадія), «Південний» (смт. Форос), також «Нафтохімік України» (м. Бердянськ), «Східницькі Карпати» (Львівська обл.), «Весна» (м. Трускавець).

Ще одна проблема, з якою стикається Фонд соціального страхування, - організація санаторно-курортного лікування інвалідів праці, що на даний час мешкають у Росії. Потерпілі звертаються до відділень виконавчої дирекції Фонду з питанням відшкодування їм вартості проїзду по території Росії та України до відділення для отримання путівок, пошуку місця проживання (при відсутності родичів) до початку лікування в санаторії. На жаль, ці питання залишаються законодавчо неврегульованими.

Одне з головних завдань Фонду – швидке й ефективне реагування на проблеми інвалідів, ліквідація перешкод, пов'язаних із матеріальним, медичним, реабілітаційним забезпеченням потерпілих, чуйність, людяність, делікатність по відношенню до даної категорії населення. Саме при дотриманні цих вимог ми будемо дійсно гуманним суспільством та цивілізованою державою.»


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< жовтня 2012 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31