13. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Посилення соціального захисту населення є пріоритетним для влади

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


13 червня у комунікативному центрі Уряду відбулася відеоконференція за участю представників головних фінансових управлінь та громадськості Одеської, Дніпропетровської, Харківської та Львівської областей, а також керівників структурних підрозділів Міністерства фінансів України.

Темою заходу стало обговорення соціальної підтримки регіонів України, яка передбачена Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Під час діалогу з регіонами обговорювалися найбільш актуальні питання соціальної політики, серед яких реформа медичного обслуговування, видатки на фізичну культуру і спорт, надання допомоги окремим категоріям громадян, розміри соціальних пільг,оплата праці у бюджетній сфері, а також якість автомобільних доріг у населених пунктах.

Варто зазначити, що питання фінансового забезпечення місцевих бюджетів з кожним роком набуває все більшої актуальності. Одним з ключових завдань нинішнього Уряду є зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Так, зокрема, фінансовий ресурс місцевих бюджетів на 2013 рік сформовано в трансформаційних економічних умовах завдяки проведеним у попередніх роках реформам системи державних фінансів, вдосконалення бюджетної й податкової політики та зменшення дисбалансу між доходами й видатками усіх бюджетів, що становлять бюджетну систему України.

У цілому обсяг місцевих бюджетів на 2013 рік становить 220,1 млрд. грн., що на 28,1 млрд. грн. (14,7 %) більше порівняно з 2012 роком.

Слід зазначити, що бюджетні нововведення протягом двох останніх років дозволили досить суттєво перерозподілити фінансовий ресурс на користь місцевих бюджетів. У минулому році місцеві бюджети додатково отримали на виконання власних повноважень та здійснення заходів інвестиційного характеру близько 8,9 млрд. гривень.

Враховуючи наведене, а також необхідність фінансового забезпечення вже прийнятих рішень в умовах реального соціально-економічного стану держави, питання збільшення видатків за окремими бюджетними програмами у 2013 році буде розглянуто за підсумками І півріччя 2013 року у разі появи можливості збалансування додаткових видатків з наявними фінансовими ресурсами.

Представники регіонів та Міністерства фінансів відзначили, що спілкування в режимі «on-line» дає змогу не тільки почути проблеми регіонів, а й оперативно відреагувати щодо їх вирішення.

Підсумовуючи, було зазначено, що таке інтерактивне спілкування, як ця відеоконференція, відіграє важливу роль у створенні та розвитку конструктивного діалогу з громадськістю. А саме, завдяки таким зустрічам ведеться роз’яснення основних положень та пріоритетів державної бюджетної, фінансової та податкової політики, надаються ґрунтовні відповіді на найбільш актуальні питання, а також виявляються нагальні проблеми регіонів з метою їх найшвидшого вирішення.

Прес-служба Міністерства фінансів


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31