17. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Кримський податок на гриби та ягоди викличе лише негатив - експерт

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Запровадження в Криму податку на збір грибів, ягід, лікарських рослин і прогулянки в лісі не збільшить надходжень до місцевих бюджетів і матиме лише негативні наслідки.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

"Для мене це є принаймні дуже дивним, хоча є й інші слова. Вони (влада Криму - ред.) ці гриби садили, ці ягоди доглядали, щоб збирати з людей за це гроші? Тоді можна догратися до того, що місцева влада якогось міста на чолі з такими "видатними діячами" може запровадити плату за вхід на його територію або на дощ, який, умовно кажучи, помив чиюсь машину. На жаль, це (запровадження податку на гриби та ягоди - ред.) виглядає як намагання злупити з людей гроші. Я думаю, це викличе тільки негативні емоці", - сказав Бала.

За його словами, ідея запровадження податку за користування природними багатствами регіону втілюється у всьому світі, однак це "виглядає трохи не так, як у Криму".

Зокрема, розповів Бала, у різних країнах досить поширена така форма відпочинку, як екотуризм. Для цього місцева влада обладнує екологічно привабливі зони у передмістях або рекреаційних зонах стоянками для автотранспорту, біотуалетами, сміттєвими баками тощо, а туристи, заїжджаючи в них, платять певні кошти, які надходять до місцевих бюджетів на їх утримання.

"Якби у Криму таким чином зробили, то це було б абсолютно доречно і формувало б певну культуру. Тож я порадив би місцевими керівникам піти тим шляхом, яким давно іде весь світ, - від цього більше буде користі і більше позитиву", - переконаний експерт.

Як повідомляли ЗМІ, депутати Верховної Ради Автономної республіки Крим 21 червня прийняли постанову "Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів у частині заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів", яка встановлює податок на випас худоби, заготівлю сіна і дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин. Зокрема, за збір одного кілограма горіхів буде стягуватися 1,5 гривень, плодів, грибів, ягід і лікарських рослин - 1 гривня. Випас худоби в лісі обійдеться в 49 гривень на рік, а заготівля сіна - 5 гривень з одного гектара. Також буде стягуватися збір за прогулянки лісом: за пішохідні та велосипедні прогулянки доведеться заплатити 10 гривень з людини на рік, за кінні маршрути - 15 гривень за одну голову на рік.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2013 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30