17. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

ПРОФСПІЛКА ПРОТИ «ОПТИМІЗАЦІЇ»

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

По ряду як об'єктивних, так і суб'єктивних причин сьогодні складається непроста ситуація на підприємствах гірничо-металургійного комплексу. Галузева профспілка, зокрема, вже давно б'є тривогу з приводу того, що власники підприємств не вкладають кошти в модернізацію виробництва і поліпшення умов праці. Зростає й експортна залежності вітчизняного ГМК (за кордон нині йде до 80 відсотків виробленої продукції), але внутрішній ринок металопродукції в країні так і не розвивається. Ледве не в найгіршому становищі через це перебувають трубні підприємства. І це при тому, що, зокрема, до 70 % наших трубопроводів вже давно зношені і підлягають заміні.

Так, ніяк не вибереться з тривалої кризової смуги ПАТ «Дніпропетровський трубний завод», який при можливості щорічного випуску 700 тис.тонн продукції минулого року «потягнув» всього 78,7 тис.тонн, що не могло не позначитися на фінансовому стані цього підприємства, зарплаті трудящих, яка є зараз однією з найнижчих в трубній підгалузі.

Для поліпшення ситуації його керівництво намітило ряд заходів, у тому числі - «оптимізацію» чисельності працівників (і це при тому, що вона і так зменшилася в 2012 р. на 6,8 %). Простіше кажучи, йдеться про значне скорочення працівників (є й ще один більш радикальний варіант - повна зупинка і консервація заводу). Станом на 26 червня вже передбачено звільнення 1454 працівників (57 % штатного складу).

Підготовка до цієї неприємної процедури вже почалася, але чомусь без узгодження з профкомом, що суперечить діючій галузевій угоді.

Профком, щоправда, отримав від адміністрації ряд повідомлень про майбутнє скорочення, але складені вони з явними порушеннями законодавства.

Безумовно, Дніпропетровський обком профспілки металургів і гірників України не міг не відреагувати на такі дії керівництва підприємства. Питання про ситуацію в ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» нещодавно було розглянуте на засіданні президії обкому за участю керівництва заводу, представника облдержадміністрації, першого заступника голови ЦК профспілки металургів та гірників України Сергія Комишева, голови облпрофоб’єднання Віталія Дубіля. (А ще раніше - на профкомі заводу і на проведеній за ініціативою обкому нараді в об’єднанні «Укртрубпром»). Голова обкому профспілки Василь Шевченко, який є також депутатом обласної ради, домігся розгляду цього питання на засіданні її комісії з базових галузей економіки, соціальної політики і праці.

Зазначалося, що чимала провина за нинішні негативні результати роботи заводу лежить на його керівництві, яке не вживає належних заходів з технічного переозброєння, поліпшення якості продукції і розширення ринків її збуту. Не враховуються також соціальні аспекти, що створює напругу в трудовому колективі, призводить до втрати кваліфікованих кадрів. Усе це вимагає від профспілки негайного реагування.

У прийнятій президією постанові заплановані заходи по недопущенню масового скорочення працівників і зупинки підприємства. Заплановано проведення в ПАТ «ДТЗ» комплексної перевірки дотримання трудового законодавства. Профкому підприємства запропоновано почати процедуру вступу в трудовий конфлікт з адміністрацією (і ця робота вже розпочалась).

Члени президії, які були присутніми на засіданні, висловили готовність надати трудовому колективу і профорганізації Дніпропетровського трубного солідарну підтримку в їхній боротьбі за збереження підприємства.

Чимало, звичайно, буде залежати насамперед від бойовитості самого профспілкового комітету заводу та його активу. Ситуація погіршується тим, що підприємство з травня цього року практично зупинено і люди знаходяться у вимушеній відпустці. Але, як показали виступи членів профкому на його засіданні, що відбулося сьогодні, 26 червня, вони готові до активних дій, щоб не допустити масових звільнень та закриття підприємства.

За словами голови профкому Віктора Доброскока, адміністрація, незважаючи на численні звернення профспілковців, до цього часу не дала конкретної відповіді щодо майбутнього заводу та його працівників.

Викликає подив також те, що на недавно підписаному Меморандумі про порозуміння між Кабінетом Міністрів України та підприємствами гірничо- металургійного комплексу (за участі ЦК профспілки металургів та гірників) є й автограф керівника корпорації «Індустріальний Союз Донбасу». В обмін на певні преференції власники підприємств, поряд з іншим, зобов’язалися не допускати необґрунтованого скорочення робочих місць, а також сприяти підвищенню рівня заробітної плати, збереженню соціальних гарантій відповідно до колективних договорів та галузевої угоди та ін. А ще ж і чорнила на цьому документі не встигли висохнути…

Профком готує також звернення до керівництва області та країни з приводу ситуації, що склалася навколо підприємства. Допомогу трубникам надає також народний депутат України (від КПУ) Ірина Спіріна, яка взяла участь у засіданні профспілкового комітету.

Металурги сподіваються, що їхня тривога не залишиться непочутою. Одночасно вони заявляють про готовність - в разі ігнорування керівництвом заводу їхніх вимог - вдатися й до інших заходів (в тому числі й масових акцій) в рамках діючого законодавства.

 

В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського

облпрофоб’єднання


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< червня 2013 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30