13. 12. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Піти у декретну відпустку по-чоловічому

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Поки жінки освоюють чоловічі професії і доводять, що вони можуть справлятися з обов'язками не гірше за представників сильної статі, чоловіки заходять з тилу. А саме - займають ніші, що звільняються жінками. І, треба зізнатися, вельми успішно. Не раз нам доводилося чути прислів'я: "Не та мати, що народила, а та, що виховала". Чомусь про батька народна мудрість промовчала. Стереотип, відповідно до якого виховувати дитину повинна тільки жінка, міцно засів у нас в головах. Дійшло до того, що декретну відпустку, яка вже понад 10 років в Україні однаково може надаватися як матері, так і батьку дитини, наші чоловіки соромляться брати.

Однак навіть найбільш стійкі стереотипи руйнуються перед сучасними потребами. Причин цьому декілька. Одна з них - жінки все частіше знаходять собі більш високооплачувану роботу, ніж чоловіки. Кар'єрне зростання в цьому випадку - не порожній звук.

Але є інша причина, що штовхає представників сильної статі на такий крок. Це бажання зберегти за собою робоче місце в період криз і зміни влади. Адже за законом, людину, яка знаходиться у відпустці, нехай навіть і декретній, звільнити не мають права, навіть якщо звільнення відбувається у процесі скорочення штату.

Піти в декрет українському чоловікові не так просто, як європейцеві, де така практика широко поширена. Суспільство часто сприймає цей факт негативно, так як здавна у нас переважає жіноче виховання дітей. А що залишається робити батькові? Ходити на роботу, а після приходити, розвалюватися на дивані і дивитися футбол.

Ось і виходить, що жінки в процесі виховання прищеплюють дитині свою модель поведінки. Як результат - сьогодні мало сильних і гідних чоловіків. Але ситуація не така погана, як може здатися. Вже сьогодні стереотип про обов'язок жінки самостійно займатися вихованням дитини поступово відходить у минуле.

Суспільство починає розуміти, що чоловіче виховання нічим не гірше жіночого. Крім того, роль батька у виховному процесі важко переоцінити. Дитина в ранньому віці одержує від батька більш поліваріантну модель поведінки щодо виходу з різних ситуацій, чого не може дати середньостатистична жінка.

Чоловіче виховання. Аргументи ЗА:

  • Чоловікам легше вникнути у виховний процес, оскільки вони не відчувають післяпологової депресії.
  • Дитина легше переживає розставання з матір'ю.
  • Діти, що виховуються чоловіками, рідше травмуються, тому що батько прищеплює їм чоловічу логіку організації безпечного простору.

Аргументи ПРОТИ:

  • Батько не може годувати дитину грудьми, як того вимагають методики здорового вирощування дітей (до 6-8 місяців дитині психологічно складно залишатися без матері більше 4 годин).
  • Тиск громадської думки та кар'єра дружини можуть загнати самооцінку чоловіка в глухий кут.

А як за кордоном?

В Європі чоловічий декрет - зовсім не рідкість. Більш того, під тиском громадських організацій в ЄС всерйоз замислюються про те, щоб зробити таку відпустку обов'язковою для всіх чоловіків, щоб уникнути дискримінації жінок.

У Німеччині вирішили піти далі і запропонували видавати допомогу по догляду за дитиною не 12, а 14 місяців, якщо у відпустку йде батько сімейства.

У Великобританії зовсім недавно дбайливим батькам виплачували близько 100 фунтів на тиждень протягом дев'яти місяців.

У Швеції за законом батько в обов'язково повинен піти у декретну відпустку щонайменше на місяць.

У США чоловіки йдуть у відпустку не стільки заради дітей, скільки заради додаткового відпочинку від виснажливої кар'єрної гонки.

Що говорить закон?

Відповідно до ст. 18 Закону "Про відпустки", відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матері, батьку, дідусю або іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Причому відпустка може бути кимось використана повністю або частково - наприклад, навпіл батьком і матір'ю.

Як оформити?

Підставою для отримання батьком (або іншими особами, зазначеними в ст. 18 Закону "Про відпустки") відпустки та отримання допомоги по догляду за дитиною є відповідна заява, подана ним за місцем роботи.

До заяви необхідно додати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і їй виплату допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням конкретної дати).

Виплата допомоги продовжиться для того члена родини, який буде доглядати за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Джерело: Державна служба зайнятості


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< травня 2017 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30 31