18. 10. 2018
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Мінсоцполітики: У 2013-му році вперше проведено оцінку потреб населення у соцпослугах

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon


Радикальне підвищення якості й ефективності надання соціальних послуг – головне завдання, яке реалізується в соціальній сфері. Про це заявила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, виступаючи на Всеукраїнській конференції „Реформування системи соціальних послуг: досягнення та перспективи”.

„Проведення реформування системи соціальних послуг має на меті виявити потреби кожного користувача соцпослуг. Фахівці Мінсоцполітики спільно з міжнародними організаціями розробили методичні рекомендації щодо провадження нових методів оцінювання”, – сказала Лідія Дроздова. За її словами, нинішнього року вперше проведено оцінку потреб населення у соціальних послуг згідно розробленої методики.

Важливим досягненням у роботі над реформуванням системи соцпослуг стало раннє виявлення осіб та сімей, які опинилися у скрутному становищі. Крім того, запроваджено нову модель інформування населення про соцпослуги. Згідно з новими стандартами надання соцпослуг та з метою підвищення кваліфікації проведено 40 семінарів, під час яких відповідне навчання пройшли понад 1000 осіб.

У свою чергу, Директор Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер зазначила, що система якісних соцпослуг є складовою успішного суспільства. «Наша організація має досвід і розуміння, наскільки важливо розвивати цю сферу, тому ми готові й надалі співпрацювати з Мінсоцполітики у вирішенні проблемних питань», – підкреслила вона.

Директор Департаменту соціальних послуг Мінсоцполітики Ірина Тарабакіна, доповнюючи виступ заступника Міністра, зауважила, що міністерство розпочало роботу над новою редакцією Закону України «Про соціальні послуги», і запросила громадськість до його широкого обговорення. Крім того, Ірина Тарабакіна зазначила, що протягом 2013 року проводилося удосконалення законодавчої бази надання соцпослуг, а наступного планується безпосереднє впровадження реформи в регіонах, успіх якого залежить від небайдужості та професійності керівників на місцях.

Приоритетним етапом реформування системи соціальних послуг є його фінансова складова. Мінсоцполітики спільно з Мінфіном та Академією фінансів підготують нову модель фінансування сфери соцпослуг. У 2015 році, після проведення апробації, оновлений механізм буде впроваджено в регіонах.

«Усвідомлюючи важливість та актуальність реформ у системі соціальних послуг, Мінсоцполітики докладатиме всіх зусиль до їх прискорення та забезпечення доступності їх для кожного користувача», – наголосила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова.

Довідка:

У всіх цих питаннях Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними, громадськими організаціями, науковцями, зокрема експертами ПРООН, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» тощо.


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 29 30