15. 02. 2019
04071 м. Київ, а/с 110
тел/факс (044) 207-12-58
тел.моб   (066) 346-08-46
home1 search contacts

Сергій Тимченко: Ми працюємо над спрощенням, прискоренням, здешевленням процедур із відведення землі

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Рік, що минув, став знаковим у діяльності Держземагентства України стосовно удосконалення законодавства у сфері земельних відносин. Зокрема, прийнято і набули чинності п’ять законів України, супровід яких забезпечувало земельне відомство, та 12 постанов Кабінету Міністрів України, розроблених фахівцями Держземагентства. Ми плідно працюємо над спрощенням, прискоренням, здешевленням процедур, пов’язаних з реєстрацією, узгодженням і відведенням землі. Зокрема, слід відзначити два уже діючих закони про вдосконалення процедури відведення земельних ділянок, які, не побоюся сказати, у рази знижують корупційні ризики. Про це заявив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час підсумкової прес-конференції, що відбулася у Кабінеті Міністрів України.

Керівник земельного відомства повідомив, що одним із найважливіших досягнень галузі є ліквідація земельних комісій, які він назвав корупційними органами колективної безвідповідальності.

До складу таких комісій входили до десятка представників різних державних органів, які часто не мали прямого відношення до узгодження конкретної ділянки (санітарно-епідеміологічної служби, органів охорони  культурної спадщини і т.д.). Неявка одного представника зривала засідання, а громадяни, не давши хабара, могли роками ходити по колу.

Відтепер обов’язковим залишилося узгодження тільки одного органу – земельних ресурсів. Всі інші органи підключаються за потреби: якщо на ділянці будівля – відповідне управління містобудування та архітектури, якщо водний об’єкт – управління водних ресурсів  і т.д.

Усі узгодження надаються безкоштовно, одночасно і незалежно один від одного в десятиденний термін.

«Ще одна наша законодавча ініціатива реалізована у конкретному законодавчому акті, яким запроваджено принцип мовчазної згоди при наданні дозволу на розробку технічної документації місцевими органами влади. Загальновідома проблема, коли місцеві ради, особливо у великих містах, могли місяцями тягнути з таким рішенням. Тепер якщо відповіді немає протягом місяця, спрацьовує принцип мовчазної згоди, а громадянину потрібно лише повідомити орган, що він самостійно почав розробку документації», – розповів Сергій Тимченко.

ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ


Newer news items:
Older news items:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Курси валют

 

 

Календар

< грудня 2014 >
П В С Ч П С Н
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31